"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Nowy film Emmericha w 3D 1

Reżyser Roland Emmerich (2012) zapowiedział, iż jego najnowszy obraz pt. Foundation, zostanie nakręcona w całości przy użyciu technologii 3D. Artysta chce wykorzystać technologię, którą na potrzeby Avatara wymyślił James Cameron. Przypomnijmy, iż nowy film reżysera jest ekranizacją znanej powieści Asimowa pt. Foundation.

Cykl Fundacja autorstwa Issaca Asimowa

Emmerich motywując taką decyzje zwraca uwagę, iż widzowie będą mieli lepszą możliwość wczucia się w historię wymyśloną przez autora powieści oraz fakt, iż na produkcje trójwymiarowe zwyczajowo studia dają większy budżet.

Fundacja jest siedmiotomowy cykl powieściowy pióra jednego z najbardziej znanych pisarzy gatunku science fiction, Isaaca Asimova. Fundacja jest studium wielkich procesów historycznych oraz takich zjawisk, jak władza i manipulacja ludźmi oraz historią, ukazanym w szacie SF.

Nad scenariuszem pracuje już Robert Rodat (Szeregowiec Ryan).

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Avatar square 200x200
Maciej Przybyszewski 2010-02-15

Ja się obawiam, że efekty przysłonią scenariusz. Fundacja to wspaniały cykl s-f, który według mnie nie potrzebuje mega efektów specjalnych, a dobrego scenariusza. "Fundacja" to nie "Star Wars". Chciałbym się mylić co do końcowego efektu.

MJ_MARTINO 2010-02-13

Może być ciekawie ;)

Hsi_Nao 2010-02-12

Oby tym razem Emmerich nie próbował tylko przyćmiewać niedociągłości scenariusza nowinkami technologicznymi…
Chciałabym się w końcu doczekać jakiegoś filmu, w którym świetne efekty idą razem w parze z wciągającym, nowatorskim scenariuszem.

regoat 2010-02-12

bajera :) lubiemy s-f :)

Proszę czekać…