Jerzy Turek nie żyje

Jerzy Turek

Wczoraj, czyli 14 lutego zmarł Jerzy Turek. Aktor teatralny i filmowy, występował w wielu spektaklach w całej Polsce ostatnio można go był zobaczyć w serialu Złotopolscy. Jest najbardziej kojarzony z roli trenera Wacława Jarząbka z kultowego filmu Miś. Informację o śmierci przekazał mediom jego syn Piotr. Przypomnijmy, że aktor W 2009 roku doznał udaru mózgu, którego powodem były schorzenia krwi.

Urodził się 17 stycznia 1934 roku, jego debiutem filmowym była rola w obrazie Eroica w reżyserii Andrzeja Munka. W Latach siedemdziesiątych aktor wystąpił w popularnych komediach m.in. Nie lubię poniedziałku i Nie ma mocnych. Następnie mogliśmy go zobaczyć we wspomnianym już Misiu, gdzie wcielił się w postać trenera II klasy w klubie sportowym Tęcza.

Jerzy TurekJerzy Turek

Turek wystąpił również w serialach Alternatywy 4 i Czterej pancerni i pies, oraz komediach Romana Załuskiego Kogel-mogel i Galimatias czyli Kogel-mogel II.

Był również związany z teatrami w Opolu, Syreną, Polskim, Narodowym, Rozmaitości i Kwadrat. Wykreował również wiele świetnych ról w teatrach telewizji. Użyczył także głosu w kilku animacjach.