"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Palestyńczycy jak Na'vi 0

Nietypową formę protestu wybrali działacze praw człowieka działający w Palestynie. Otóż członkowie tej organizacji postanowili ucharakteryzować się na postacie Na’vi z filmu Jamesa Camerona pt. Avatar. Przebrani zgromadzili się przed budową muru i protestowali, aby zwrócić uwagę świata na ich zdaniem bezprawne działanie władz państwa żydowskiego.

Palestyńczycy jak Na'vi

Chociaż na naszym portalu staramy się nie umieszczać informacji politycznych, ale tym razem ze względu na ciekawą formę protestu postanowiliśmy was o tym poinformować.

Mohammed Khatib jeden z protestujących powiedział, że organizacja ma nadzieje, iż taka forma protestu zwróci uwagę świata. Chcą oni pokazać, że obraz Jamesa Camerona można łatwo odnieść do sytuacji w jakiej znajduje się społeczeństwo Palestyńskie. Może wtedy sympatia do ich narodu będzie większa.

Organizacja protestuje przeciwko budowie muru obronnego Izraela, który w miejscowości Bil’in oddzieli pola uprawne mieszkańców miasteczka od mieszkańców. Aby uprawiać swoją własność będą musieli podróżować 15 km do przejścia granicznego a na dodatek nie mają pewności, iż straż graniczna umożliwi im przejście.

Poniżej materiał wideo z tego protestu.

Źrodło: www.scifiwire.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Czechu

Jak dla mnie to za dużo już tego Avatara, ile można:) już były jakieś makijaże itp… to mnie już przeraża. Tworzy się pomału taki trzeci obóz obok Star Treków i Star Warsów będą teraz Avatary:)

Proszę czekać…