"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Zmarł Witold Skaruch 2

Dziś rano w swoim domu pod Warszawskim Konstancinie w wieku 80 lat zmarł aktor teatralny i filmowy Witold Skaruch. Był to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich aktorów. Zadebiutował w 1953 roku epizodem w filmie Celuloza w reżyserii Jerzego Kawalerowicza. Grywał w serialach: Czterej pancerni i pies, W labiryncie, 39 i pół oraz Plebanii. Od marca 2008 roku prowadził audycje radiową pt. Matysiakowie.

Witold Skaruch w filmie Jeszcze nie wieczór (2008)

Witold SkaruchWitold Skaruch

Witold Skaruch urodził się w Ciechanowie, 11 stycznia 1930 roku. W 1953 roku ukończył Wydział Aktorski PWST w Warszawie. W 1966 roku zdobył dyplom reżyserski w PWST w Warszawie.

W latach 1953- 1955 występował w Teatrze Dramatycznym w Szczecinie. Potem przeniósł się do Warszawy i tam pracował w teatrach: Dramatycznym, Ludowym i Polskim.

Wystąpił w takich filmach jak: Jak być kochaną, Przygoda noworoczna, Pan Wołodyjowski, Strachy. W roku 2009 był nominowany do nagrody Złota Kaczka w kategorii Najlepsza rola męska sezonu 2008/2009 za swoją kreacje w filmie Ostatnia akcja.

Jan Machulski, Witold Skaruch, Lech Ordon, Marian Kociniak w filmie Ostatnia akcjaJan Machulski, Witold Skaruch, Lech Ordon, Marian Kociniak w filmie Ostatnia akcja

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Barbarka88Rz

Nie kojarzę tego pana, ale zawsze jest przykro, gdy ktoś umiera. Zwłaszcza ktoś Taki, jak stwierdzam po przeczytaniu jego biografii.
Jak to ktoś powiedział: "Żaden moment nie jest dobry na śmierć".
[*]

Proszę czekać…