"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

James Cameron mówi o Avatarze 5

Reżyser James Cameron w wywiadzie dla The Walt Street Journal zdradził, iż Twentieth Century Fox Home Entertainment ustalił datę premiery filmu Avatar na 22 kwietnia (czyli Dzień Ziemi). Film na początku będzie dystrybuowany jedynie w standardowej jakości płyt DVD i Blu-Ray.

Reżyser James Cameron

Jak powiedział Cameron premiera Avatara na płytach Blu-ray w jakości HD odbędzie się dopiero w drugiej połowie tego roku. Prawdopodobnie będzie to miało miejsce w listopadzie. Co jest tego przyczyną? Otóż reżyser chce w wersji Blu-Ray umieścić dodatkowe nigdzie wcześniej nie emitowane materiały.

W kwestii sequela filmu Avatar to James Cameron ma nadzieje, iż tym razem całą produkcje uda się nakręcić zarówno szybciej jak i taniej. Nie będzie potrzeby tworzenia wszystkiego od nowa, będzie można wykorzystać tą scenografię oraz te materiały, które od podstaw tworzono na potrzeby realizacji filmu.

Reżyser zapowiedział, iż ma kilka ciekawych pomysłów na kontynuację fabuły Avatara. Jako przykład podał komentowana już w prasie akcja, która miałaby dziać się na którymś z innych księżyców krążących w okolicach Pandory (np. Polyphemusie lub Alpha Centauri). Jak będzie tego nie wiadomo.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Avatar square 200x200
Kothbiro 2010-02-19

Mi się do drugiej części nie śpieszy. Na razie chcę się jeszcze delektować pierwszą, a co za dużo to nie zdrowo:) Czekam natomiast z niecierpliwością na to wydanie DVD. Czy wersja reżyserska czy nie, pozycja obowiązkowa w domowej filmotece.

regoat 2010-02-19

no włacha jak juz nie bedzie na Pandorze to chyba bedzie z innymi bohaterami bo tubylcy nie potrafia latac w kosmos :) chyba ze ludzie z zamsty ich porwa i przewioza. No i faktycznie trzebaby bylo budowac nowe scenografie wiec jak maja wykorzystac to co juz zbudowali to pewnie bedzie na Pandorze.
Niech kreca szybko 2 czesc : )

KoKlusz 2010-02-19

Znając FOXa i ich praktyki dojenia kasy, to w kwietniu dostaniemy to samo co w kinie, na gwiazdkę Special Edition, a 3D w 2011

Kothbiro 2010-02-19

Wydaje mi się, że jednak zobaczymy w sequelu zarówno Saldane jak i Worthingtona.
Co do wersji DVD to ciekawi mnie tylko, czy wersja wydana 22 kwietnia będzie reżyserską czy zostanie zupełnie pozbawiona dodatkowych scen. W tym drugim przypadku byłoby nieco lipnie prawdę powiedziawszy.

KoKlusz 2010-02-19

Cameron stwierdził że 22 kwietnia wyjdzie DVD oraz BluRay, tyle że w wersji "bare bones" czyli z minimalną ilością dodatków, natomiast w okresie świątecznym wyjdą na wypasie wersje 3D, w tym samym czasie co pierwsze TV 3D ( i Alien Anthology)
EDIT: oficjalne oświadczenie FOXa "3D is in the conceptual stage and Avatar will not be out on 3D Blu-ray in November."

Proszę czekać…