James Cameron mówi o Avatarze

Reżyser James Cameron

Reżyser James Cameron w wywiadzie dla The Walt Street Journal zdradził, iż Twentieth Century Fox Home Entertainment ustalił datę premiery filmu Avatar na 22 kwietnia (czyli Dzień Ziemi). Film na początku będzie dystrybuowany jedynie w standardowej jakości płyt DVD i Blu-Ray.

Jak powiedział Cameron premiera Avatara na płytach Blu-ray w jakości HD odbędzie się dopiero w drugiej połowie tego roku. Prawdopodobnie będzie to miało miejsce w listopadzie. Co jest tego przyczyną? Otóż reżyser chce w wersji Blu-Ray umieścić dodatkowe nigdzie wcześniej nie emitowane materiały.

W kwestii sequela filmu Avatar to James Cameron ma nadzieje, iż tym razem całą produkcje uda się nakręcić zarówno szybciej jak i taniej. Nie będzie potrzeby tworzenia wszystkiego od nowa, będzie można wykorzystać tą scenografię oraz te materiały, które od podstaw tworzono na potrzeby realizacji filmu.

Reżyser zapowiedział, iż ma kilka ciekawych pomysłów na kontynuację fabuły Avatara. Jako przykład podał komentowana już w prasie akcja, która miałaby dziać się na którymś z innych księżyców krążących w okolicach Pandory (np. Polyphemusie lub Alpha Centauri). Jak będzie tego nie wiadomo.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux