Okulary 3D zagrożeniem?

Okulary 3D

W dniu wczorajszym agencja prasowa Reuters poinformowała, iż Włoskie Ministerstwo Zdrowia skonfiskowało wiele okularów 3D, które dotychczas wykorzystywano w tamtejszych kinach. Powód? Według przedstawicieli resortu mogą one być zagrożeniem dla zdrowia i życia wszystkich, którzy "nadmiernie" często korzystają z nich.

W specjalnym oświadczeniu Włoskie Ministerstwo Zdrowia oświadczyło, iż problemy zdrowotne mogą mieć również związek z faktem, iż okulary 3D są bardzo rzadko (a często wcale) czyszczone. To może zaś powodować problemy z późniejszym widzeniem. Cóż ciekawi mnie, kiedy w Polsce dojdzie do podobnej akcji ministerstwa. Przecież i u nas w kinach na okularach 3D można spotkać ślady palców oraz niezłe zabrudzenie.

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka odnośnie filmów 3D. Otóż w przyszłym miesiącu ruszą zdjęcia do pierwszego europejskiego filmu, który w całości zostanie nakręcony w technologii 3D. Będzie to koprodukcja Kanadyjsko- włoska. Horror Hidden ma pojawić się w kinach na początku 2011 roku.

Źrodło: www.slashfilm.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux