"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Okulary 3D zagrożeniem? 0

W dniu wczorajszym agencja prasowa Reuters poinformowała, iż Włoskie Ministerstwo Zdrowia skonfiskowało wiele okularów 3D, które dotychczas wykorzystywano w tamtejszych kinach. Powód? Według przedstawicieli resortu mogą one być zagrożeniem dla zdrowia i życia wszystkich, którzy "nadmiernie" często korzystają z nich.

Okulary 3D

W specjalnym oświadczeniu Włoskie Ministerstwo Zdrowia oświadczyło, iż problemy zdrowotne mogą mieć również związek z faktem, iż okulary 3D są bardzo rzadko (a często wcale) czyszczone. To może zaś powodować problemy z późniejszym widzeniem. Cóż ciekawi mnie, kiedy w Polsce dojdzie do podobnej akcji ministerstwa. Przecież i u nas w kinach na okularach 3D można spotkać ślady palców oraz niezłe zabrudzenie.

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka odnośnie filmów 3D. Otóż w przyszłym miesiącu ruszą zdjęcia do pierwszego europejskiego filmu, który w całości zostanie nakręcony w technologii 3D. Będzie to koprodukcja Kanadyjsko- włoska. Horror Hidden ma pojawić się w kinach na początku 2011 roku.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Avatar square 200x200
Kothbiro 2010-02-24

Jaki wniosek? Nie sprzedawać śmierdzącego popcornu, zostawić w spokoju okulary 3D, a wszyscy na tym skorzystamy. Ja jestem za.

Ronaldinho 2010-02-24

Najlepiej zawsze likwidować problem u źródła, a nim są widzowie, co tłustymi rękami od popcornu czy czegokolwiek innego obsmarowują szkła okularów.
:)

raven 2010-02-23

Producent podaje informacje, ze okulary należy myć po każdym seansie. To ,że kina mają to gdzieś świadczy tylko o tym jak bardzo mają ludzi w d…
Podejrzewam, że najczęstszym problemem, nie jest ilość dodatkowych okularów, tylko zbyt mała ilość urządzeń do mycia. Do tego pewnie dochodzi koszt środków czyszczących.

Proszę czekać…