Zwiastun nowego Karate Kida

The Karate Kid

Pokazano nową zapowiedź filmu The Karate Kid. Będzie to remake słynnego filmu Karate Kid z 1984 toku, gdzie w głównych rolach wystąpili Ralph Macchio oraz Pat Morita. Reżyserem obrazu jest Harald Zwart, natomiast czołowe postacie zagrają Jackie Chan i Jaden Smith.

Najwyraźniej twórcy zdecydowali się pozostać przy tytule oryginalny, nawet pomimo tego, że główny bohater uczy się kung-fu i nic to z karate wspólnego nie ma.

Fabuła ma kręcić się wokół podstawowo tych samych schematów co oryginał, lecz z małymi różnicami. Postać Daniela Larusso z oryginału teraz będzie zwała się Dre i jest maniakiem gier wideo i deskorolkowcem. Dre mieszka z samotną matką, która zostaje przeniesiona do biura w Chinach. Chłopakowi trudno się przystosować z uwagi na to, że nie zna chińskiego, wiec szybko zostaje w szkole pobity. Postać pana Miyagi zostaje zmieniona na pana Hana, który widząc, jak mały Dre ćwiczy kopniaki przy grze, zgadza się nauczać go sztuk walki i chińskiego.

Trzeba przyznać, że zwiastuny projektu, który od pierwszej informacji były skazane na porażkę, zyskują bardzo pozytywne opinie, tak samo jak film na pokazach testowych. Czyżby im się udało?

Premiera w Stanach 11 czerwca, a w Polsce, rzekomo przez przygotowanie dubbingu, we wrześniu.