Konkursowy Trick 2

Trick jest pierwszym od wielu lat polskim filmem sensacyjnym z błyskotliwym poczuciem humoru o genialnych oszustach i ich misternie zaplanowanej zemście na tych, którzy ich zdradzili. Nowy film Jana Hryniaka wyróżnia znakomity scenariusz Michała J. Zabłockiego, fabuła, której zaskakujące przewrotki nie pozwalają widzowi na chwilę wytchnienia, realizacyjny rozmach, oraz bardzo inteligentny dowcip. Nagrody książkowe otrzymują: Redox, anahs, Czudi, Mazior, Hsi Nao! Gratulujemy ;)

Kadr z filmu

Gatunek, który przeżywał prawdziwy rozkwit w latach 80. za sprawą Vabanku i Wielkiego Szu, a na całym świecie nadal dostarcza widzom rozrywkę na najwyższym poziomie m.in. w kolejnych częściach Ocean’s Eleven, był w ostatnich latach rzadko reprezentowany w naszej kinematografii.

Zdjęcie konkursoweZdjęcie konkursowe

Trick jest również okazją dla wielkich gwiazd polskiego kina na poszerzenie swojego ekranowego wizerunku. Piotr Adamczyk ukazuje szorstkie, choć niemniej sympatyczne oblicze oszusta z wyjątkowym poczuciem humoru. Andrzej Chyra jako agent Bukowski akcentuje chłód i diaboliczność swojej postaci, która pod wieloma względami przypomina przełomową dla aktora kreację w Długu. Bohater grany przez Roberta Więckiewicza – agent Sieradzki – łączy, ale i wzbogaca cechy jego popisowych ról w Świadku koronnym i Zerze.

Bardzo ciekawe kreacje stworzyli Jerzy Trela w roli wysoko postawionego urzędnika, który próbuje przy okazji afery ubić własny interes oraz Marian Dziędziel, grający Profesora osadzonego w więzieniu za sprawą swojego wspólnika. Profesor latami opracowuje genialny plan zemsty i jest prawdziwym spiritus movens całej zabójczo wyrafinowanej intrygi. Jego towarzyszami z celi są: mistrz tricków Szuler – Bartłomiej Topa, partnerujący już Marianowi Dziędzielowi w Weselu i Domu złym, oraz mistrz grypsery Kosa – znany z Mojej krwi Eryk Lubos.

Kadr z filmuKadr z filmu

U boku najciekawszych mężczyzn polskiego kina wystąpiły aktorki przyprawiające męskie serca o szybsze bicie. Karolina Gruszka (Francuski numer) wciela się w rolę zniewalającej urodą i odwagą dziewczyny Marka, Elżbiety. To właśnie miłość do niej najbardziej motywuje Marka do przyjęcia podstępnej propozycji agenta granego przez Andrzeja Chyrę. A ona z kolei z miłości do Marka decyduje się wziąć udział w genialnym, ale ryzykownym planie Profesora. Prawdziwie kocha Marka, jest gotowa czekać latami na jego wyjście z więzienia, ale jest też gotowa zrobić wszystko, aby go stamtąd wydobyć znacznie szybciej… Agnieszka Warchulska (Dług) brawurowo gra nieugiętą dziennikarkę na tropie szwindli wywiadu. W nietypowej dla siebie roli pojawia się w Tricku również Grażyna Szapołowska.

Kadr z filmuKadr z filmu

O wiarygodność tytułowego Tricku, stanowiącego kulminacyjny moment filmu, zadbał na planie mistrz iluzji Maciej Pol, nazywany polskim Davidem Copperfieldem. Do szeregu poruszonych w filmie wątków na styku polityki, wywiadu i obyczajów, życie dopisało zresztą niejedną zaskakującą puentę…

Kadr z filmuKadr z filmu

ZADANIE konkursowe:
1. Zapoznaj się z naszym PORADNIKIEM DODAWANIA TREŚCI i poprawnie dodaj przynajmniej jedną treść do naszej filmowej bazy. W zgłoszeniu podaj nr ID treści.
2. Jak się nazywa aktor widoczny na zdjęciu konkursowym?

Nagrody w konkursie
5 książek filmowych Elitarni.

Regulamin konkursu
1. Zgłoszenia należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.
2. W zgłoszeniu należy wysłać:
- prawidłową odpowiedź oraz numer dodanej treści a w temacie e-maila wpisać: Trick,
- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników),
- imię i nazwisko, adres potrzebny do wysłania nagrody.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.
4. Na zgłoszenia czekamy do 12 marca 2010 do godz. 23.59.
5. Wyniki podamy 13 marca.
6. Nagrody trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.

Krótki film instruktażowy jak dodawać treści

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

Redox

Jak miło :) Już druga wygrana na tym portalu i oby nie ostatnia. Podziękował :)

Proszę bardzo i z mojej strony zobowiąże się więcej takich załatwiać ;) pozdrawiam

Czudi

Wygrałem:D
Wypada coś napisać w podzięce za szczęśliwe losowania, zwłaszcza, że nagrody książkowe znacznie bliższe są mojemu sercu niż DVD;)
Dzięki fdb.pl

Proszę czekać…