Pierwszy interaktywny horror 3

Last Call jest to pierwszy na świecie interaktywny horror stworzony przez Niemców, w którym widownia może komunikować się z bohaterem obrazu.

Last Call

Film ma być kontrolowany przez kogoś z widowni, przez co granica pomiędzy filmem, a grą ostatecznie się zaciera. Oprogramowanie rozpoznawania słów zmienia odpowiedzi widza w kolejne sceny, wcześniej przygotowane. Dialog pomiędzy aktorką, a widzem doprowadza zawsze do innego filmu, może być happy end, albo koniec dość koszmarny.

Przed seansem widzowie muszą wypełnić kwestionariusz podając numer telefonu komórkowego. Gdy bohaterka dzwoni, by poszukać pomocy, oprogramowanie losuje kogoś z widowni. Gdy widz odbiera, słyszy głos aktorki, która mówi, że bez niego/niej będzie zgubiona.

Musi jej pomóc, wybierając drogę ucieczki przez stare sanatorium. Dalej, decyduje czy ma pomóc ofierze, czy uciec z miejsca. Widz w kinie podejmuje różne decyzje, które kształtują los postaci.

Dość ciekawy i nowatorski pomysł, lecz czy się przyjmie? Zobaczcie zwiastun!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

thraked 2010-03-08

Niezła jazda. Głos przerażonej bohaterki we własnym telefonie bardziej przenosi w rzeczywistość filmu.
Wydaje się też, że to nie będzie jeden widz przez cały seans, więc nawet jak ktoś będzie chciał szkodzić to ktoś inny będzie chciał pomóc i akcja cały czas będzie niewiadomą.
Ha! Nawet bardziej niż w typowym filmie bo jakże często wiadomo, że główny bohater/bohaterka na pewno przeżyje.
Wybrałbym się na to :)

MJ_MARTINO 2010-03-06

Lewo prawo góra dół help or not help hmm nie wiem jakoś słabo to widzę.. ale kto wie.. ;)

Santanico 2010-03-05

jak dla mnie wypas:-)

CervantesPL 2010-03-05

Moim zdaniem może to być świetny pomysł, ale najbardziej się boje ludzi co przyjdą i nie potraktują tej zabawy tkz na poważnie (nie wczują się w role) i zamiast horroru wyjdzie komediowa szopka.

Grzegorz_Derebecki 2010-03-05

ale po co 20 razy?:) chodzi raczej by oglądanie nawet raz było ciekawsze. Uważam jednak, że ten system może mieć kilka problemów co np z osobami które bedą działały na szkodę bohatera? Film skończy się po 10 minutach czy może sztucznie będzie nakierowywał akcję na dobry tor?

Proszę czekać…