"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Oscarowe typy (cz. 2) 2

Dziś w nocy odbędzie się Oscarowa gala. To jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie filmowym. Z tej okazji zapraszamy Was do zapoznania się z naszymi Oscarowymi typami. Zarówno dzisiaj jak i jutro przedstawimy, kto naszym zdaniem otrzymać powinien Oscara. Dzisiaj część 2 naszych typów.

Oscary 2010

Zapraszamy do zapoznania się z nimi.

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY

Christoph Waltz w filmie Bękarty wojnyChristoph Waltz w filmie Bękarty wojny

Kto powinien wygrać: Oscar zdecydowanie należy się niemieckiemu aktorowi Christophowi Waltzowi za rolę bezwzględnego ale bardzo inteligentnego pułkownika Hansa Landę z filmu Bękarty wojny. Wydaje się, że gdyby Tarantino kogoś innego obsadził w tej roli to sukces Bękartów byłby o wiele mniejszy. Na uwagę zasługuję także Stanley Tucci, który swoją kreacją w filmie Nostalgia anioła wykreował postać mordercy, który może mieszkać wśród nas.

Kto wygra: W tej kategorii nie spodziewamy się zaskoczenia. Statuetkę Oscara otrzyma naszym zdaniem Christoph Waltz za film Bękarty wojny.

Inni nominowani:

NAJLEPSZY AKTORKA DRUGOPLANOWA

Mo'Nique w filmie PreciousMo'Nique w filmie Precious

Kto powinien wygrać: Kolejna kategoria w której wyróżnia się przede wszystkim jedna osoba. Jest nią Mo'Nique, która w Ameryce jest znana głównie wśród czarnoskórych mieszkańców tego państwa. Tym razem jednak zdołała stworzyć świetną kreację, która wyróżnia się w całej niezależnej produkcji pt. Precious. Jej postać jest matką głównej bohaterki. To właśnie jej destrukcyjne zachowanie tak negatywnie wpływa na bohaterkę. Dla nas to rewelacyjna rola, którą po prostu należy nagrodzić Oscarem.

Kto wygra: Oscar najpewniej powędruje do Mo'Nique za rolę w filmie Precious.

Inni nominowani:

NAJLEPSZY AKTORKA

Sandra Bullock w filmie The Blind SideSandra Bullock w filmie The Blind Side

Kto powinien wygrać: W tej kategoria bitwa odbędzie się pomiędzy Sandrą Bullock a Meryl Streep. Naszym zdaniem bardziej na Oscara zasługuje dotychczasowa królowa komedii romantycznych – Sandra Bullock. Aktorka chyba wreszcie zrozumiała, iż nie tylko komediami człowiek żyje i postanowiła spróbować czegoś innego. Zagrała, więc w dramacie sportowym pt. The Blind Side, który nieoczekiwanie stał się wielkim amerykańskim hitem. Dodatkowym argumentem przemawiającym za tym, że to właśnie jej należy się Oscar jest dla nas fakt, iż wreszcie udowodniła, że faktycznie ma talent a nie jedynie piękny wygląd.

Kto wygra: Niestety przewidujemy, iż statuetka powędruje do Meryl Streep za film Julie i Julia. Mamy nadzieje jednak, iż zobaczymy zapłakaną Bullock odbierającą statuetkę z ręki Seana Penna.

Inni nominowani:

NAJLEPSZY AKTOR

Jeff Bridges w filmie Szalone serceJeff Bridges w filmie Szalone serce

Kto powinien wygrać: Zdecydowanie tutaj zwycięzcą powinien zostać Jeff Bridges za postać nieco zapomnianego piosenkarza country z filmu Szalone serce. Aktor to jeden z najbardziej niedocenianych artystów w Hollywood. Co prawda otrzymał już wcześniej cztery nominację, ale nigdy nie zdobył statuetki. Być może ze względu na swoje kontrowersyjne poglądy (zwolennik legalizacji marihuany) a być może z faktu, iż pracuje zwykle przy mniejszych produkcjach. Niemniej jednak jego kreacja zrobiła nie tylko na nas wrażenie.

Kto wygra: Niektórzy uważają, iż Oscara zdobędzie George Clooney, my jednak obstawiamy, iż z faktu otrzymania nagrody wreszcie ucieszy się Jeff Bridges.

Inni nominowani:

NAJLEPSZY REŻYSER

Kathryn Bigelow na planie filmu The Hurt Locker. W pułapce wojnyKathryn Bigelow na planie filmu The Hurt Locker. W pułapce wojny

Kto powinien wygrać: To jedna z najtrudniejszych kategorii w której przyszło nam typować. Otóż jest bardzo silnie obsadzona i właściwie każdemu się należy wygrana. Naszym zdaniem jednak najbardziej zasłużyła na niego Kathryn Bigelow. Nie tylko, dlatego, że byłaby pierwszą kobietą nagrodzoną w tej kategorii. Naszym zdaniem to właśnie ona potrafi jak nikt inny tworzyć filmy, które uważa się za "męskie". To sprawia, że ma ogromny talent, który wciąż jeszcze nie został wykorzystany w pełni. Mamy nadzieję, iż akademicy zechcą ją uhonorować Oscarem. Należy jej się.

Kto wygra: Naszym zdaniem statuetkę otrzyma jednak James Cameron za film Avatar.

Inni nominowani:

NAJLEPSZY FILM

Kadr z filmu AvatarKadr z filmu Avatar

Kto powinien wygrać: Będziemy szczerzy, nie bardzo podoba nam się fakt, iż rozszerzono listę nominowanych do 10 produkcji. Przede wszystkim, dlatego, że coraz trudniej wybiera się jeden film, który zasłużył na tą główną nagrodę. Według nas wygrać jednak powinna produkcja Jamesa Camerona pt. Avatar. Można zarzucać jej, że jest to kopia Pocahontas z ufoludkami, jednak chyba nikt nie zaprzeczy, że jest to przełomowy film. Przełomowy dla świata, bo jesteśmy świadkami zmiany, czym przed laty było wprowadzenie dźwięku w produkcjach filmowych czy koloru. Avatar zrewolucjonizował technologię trójwymiarową i udowodnił, iż można nakręcić inteligentną, epicką historię, która poruszy niejedną, co niewrażliwą osobę. I będziemy naszego wyboru bronić.

Kto wygra: Naszym zdaniem mimo niechęci do Camerona to właśnie Avatar zdobędzie tą główną nagrodę.

Inni nominowani:

Zapraszamy także wszystkich od 2 w nocy na naszą stronę. Na żywo będziemy relacjonować wszystko to co dzieje się w Kodak Theatre.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Ronaldinho

FILM
"Avatar"
REŻYSERIA
Kathryn Bigelow – "The Hurt Locker"
SCENARIUSZ ORYGINALNY
Quentin Tarantino – "Bękarty wojny"
SCENARIUSZ ADAPTOWANY
"Dystrykt 9" – Neill Blomkamp, Terri Tatchell
AKTOR PIERWSZOPLANOWY
Jeremy Renner – "The Hurt Locker"
AKTOR DRUGOPLANOWY
Christoph Waltz – "Bękarty wojny"
AKTORKA PIERWSZOPLANOWA
Sandra Bullock – "Blind Side"
AKTORKA DRUGOPLANOWA
Vera Farmiga – "W chmurach"
FILM ANIMOWANY
"Odlot"
FILM NIEANGLOJĘZYCZNY
"Biała wstążka"
PEŁNOMETRAŻOWY DOKUMENT
"The Cove"
ZDJĘCIA
Robert Richardson – "Bękarty wojny"
KOSTIUMY
"Parnassus"
SCENOGRAFIA
"Avatar"
CHARAKTERYZACJA
"Star Trek"
MONTAŻ
"Bękarty wojny"
MUZYKA
Michael Giacchino – "Odlot"
PIOSENKA FILMOWA
"Paryż 36" – "Loin de Paname"
DŹWIĘK
"Avatar"
MONTAŻ DŹWIĘKU
"Star Trek"
EFEKTY SPECJALNE
"Avatar"
KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY
"Logorama"
FILM KRÓTKOMETRAŻOWY
"The Door"
DOKUMENTALNY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY
"Królik po berlińsku"

Kothbiro

Reżyser, film i aktorka pierwszoplanowa to trzy największe niewiadome wieczoru. Już niebawem wszystkiego się dowiemy.
Co do transmisji, poszukaj dobrze na livestreamach. Gdzieś powinny być (oglądałem Globy na C+, ale wiem, że można było zobaczyć je online).

Solarie

Bullock i Oscar? Nie zasługuje.
Stawiam na Meryl.

JohnnyDepp

gdzie bedzie mozna obejzec Oscary na jakim kanale w kablowce albo w necie moze ktos wie ????? POMOCY a ja mam jutro i musze zobaczyc oscary

PS nie mam canal+ :(

Kothbiro

Aż miło, że ktoś jeszcze zauważa wielkość działa Camerona. Bo niestety, dla wielu (teraz taka moda) to tylko i wyłącznie film komercyjny, nie wnoszący do kina nic. Sumując wszystkie wady i zalety filmów nominowanych do Oscara, to właśnie "Avatar" wysuwa się na pierwszy plan. Podczas gali będę trzymał kciuki za ekipę Camerona (łącznie z nagrodą dla reżysera, choć rzeczywiście to chyba najbardziej wyrównana kategoria w tym roku).
A rozszerzenie do 10 nominowanych w najważniejszej kategorii jest absolutnie nietrafionym pomysłem. Co najmniej 3 filmy w tym momencie spełniają rolę "zapychaczy miejsc", bo rok 2009 był niestety słaby.

Proszę czekać…