http://vimeo.com/mironkundzicz

Considine w Ultimatum Bourne'a 1

Brytyjski aktor Paddy Considine dołączył do obsady ostatniej części trylogii o przygodach superagenta Jasona Bourne'a, Ultimatum Bourne'a.

Film wyprodukuje Universal Pictures. W głównej roli, tak jak w dwóch poprzednich częściach, wystąpi Matt Damon (Hazardziści).

Paddy Considine / news.bbc.co.ukPaddy Considine / news.bbc.co.uk

Considine (Lato miłości) wcieli się w rolę londyńskiego dziennikarza, który śledzi dawnego dyrektora CIA. Paul Greengrass (Lot 93) stanie za kamerą, a nad scenariuszem pracują Tony Gilroy (Adwokat diabła), Tom Stoppard (Zakochany Szekspir), Scott Burns i Paul Attanasio (Suma wszystkich strachów).

Fabuły wcześniejszych części przedstawiają się następująco:

Tożsamość Bourne'a:

Załoga lodzi rybackiej ratuje tajemniczego rozbitka. Człowiek kompletnie nie ma pojęcia, kim jest, ani skąd pochodzi, bo wypadek pozbawił go pamięci. Ma za to kilka kul w boku i wszczepiony w biodro chip z numerem konta w szwajcarskim banku. Zaintrygowany odnajduje ów bank. W jego schowku odkrywa kilkanaście zagranicznych paszportów. Prooblem w tym, że każdy na inne nazwisko. Znajduje tam również sporą sumę pieniędzy i pistolet…

Krucjata Bourne'a:

W Chinach zostaje brutalnie zamordowany jeden z polityków. Zabójcą okazuje się osoba podszywająca się pod superagenta Jasona Bourne'a i bez skrupułów wykorzystująca jego tożsamość. Jason zostaje więc splątany w międzynarodową rozgrywkę i musi bronić swojego dobrego imienia, a także… życia.

W trzeciej części główny bohater ma stanąć do ostatecznej walki ze swoim największym wrogiem Carlosem i członkami Meduzy, tajnej organizacji, która chce przejąć władzę nad światem.

Do tej pory dwie części tryptyku, z budżetami po 75 milionów dolarów, zarobiły w sumie około 490 milionów dolarów. Filmy cieszyły się popularnością widzów i zyskały ich przychylność. Zostały również dobrze przyjęte przez krytyków, którzy chwalili realizm i ciekawą fabułę.

!http://gfx1.fdb.pl/zir6ds(Kadr z filmu Tożsamość Bourne’a 2002 )!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

majron

wiem :) dawalem co bylo :)

Anonimowy

Na imdb maja niepełny box office

opatrznik

Fajnie, że wyjdzie kolejna część. Mi sie poprzednie dwie podobały, chętnie obejrze kontynuacje.

majron

informacje bralem z imdb :) tam maja troche inne :P

Anonimowy

Z moje słabej znajomosci matematyki wynika ze obie częsci zarobiły troche wiecej niz 300 mln
http://www.the-numbers.com/people/MDAMO.php

Proszę czekać…