Epicki zwiastun Robin Hooda! 3

Dziś nieoczekiwanie Ridley Scott zaprezentował światu nowy, pełny zwiastun Robin Hooda, kostiumowego widowiska z Russellem Crowe, Cate Blanchett i Markiem Strongiem w rolach głównych.

Robin Hood

Większość ekipy technicznej pracowała przy Gladiatorze, jak autor zdjęć, John Mathieson, dwukrotnie nominowany do Oscara, czy Janty Yates, który zdobył Oscara za najlepsze kostiumy w Gladiatorze.

Crowe gra legendarną postać Robin Hooda, którego czyny stały się mitem i pobudzały wyobraźnię tych, którzy dzielili jego ducha przygody i prawości. XIII-wieczna Anglia, Robin i jego ludzie walczą z zepsuciem w wiosce, co doprowadza do rebelii przeciwko koronie, która na zawsze zmieni równowagę sił na świecie. Czy to złodziej, czy bohater, jeden człowiek stanie się wiecznym symbolem wolności i prawości dla ludu.

Premiera superprodukcji Robin Hood już 14 maja. Zapraszam do oglądania.

Rise and rise again until lambs become lions

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 6

Ronaldinho

Nie.
Albo kręci się film PG-13 dla nastolatków z kilkoma drobnymi scenami R, które się później wycina albo kręci się film R, czyli na poważnie. "Książę Kaspian" jest kierowany bardziej w stronę dzieci, natomiast "Władca Pierścieni" to zły przykład, bo tam mamy akceptowalny przez MPAA dla PG-13 przemoc/brutalność związaną ze światem fantastycznym. Natomiast Robin Hood to pełen realizm powinien być. Nie ma czegoś takiego jak film "PG-13", który jest tak krwawy jak powinien być. Myślisz, że dlaczego np Joker w scenie przesłuchania nie krwawi po przywaleniu w blat stołu? Film z eRką – http://www.youtube.com/watch?v=xSnISzTkNcs :)
Oczywiście "Robin Hood" pewnie będzie coś a’la "Live Free or Die Hard’, ale typowej dla średniowiecza brutalności nie doświadczymy, bo zapewne strzały zawsze będą trafiały w korpus z pancerzem, głowy nikt nie obetnie bo wszyscy będą strzelać strzałami :) Nie przekreślam filmów za PG-13 zazwyczaj, ale np "Gladiator" mógł mieć R, a blockbusterem był. Po prostu chciałbym wreszcie, a od kilku lat nie mogę, te finalne wersje, takie jakie mają być, nie obcinane do PG-13, w kinie oglądać.
I odnośnie Robin Hooda to wciąż żałuje, że to Christina Bale nie został Robin Hoodem – idealnie pasuje, a Russel Crowe Szeryfem Nottingham.

kpr

"you’re yours father son" – no mądrość jest :D

tyr1888

Zwiastun zaostrzył mi apetyt na ten film. Licze że Scott wreszcie zrobi film tak udany jak Gladiator i Helikopter w Ogniu, tylko Russel Crowe nie do końca pasuje mi do roli Robin Hooda ja bym go widział jako szeryfa z Notthingham.

Adam_Siennica

PG-13 to pojęcie względne. Masz filmy PG-13 jak Książę Kaspian, który jest "mroczniejszą" bajką dla dzieci, ale masz i Trylogię Władcy Pierścieni, która była dojrzałym i momentami bardzo krwawym filmem.
Pg-13 bardzo się zmieniło i o dziwo, MPAA daje R filmom nie za przemoc jak kiedyś, ale za nagość – to jest ich główne kryterium, dlatego często widzimy filmy z kategorią PG-13 i są one krwawe jak być powinny, dlatego o to jest w przypadku Robin Hooda spokojny.
Spokojny jestem też faktem, że nie będzie powtórki z Królestwa Niebieskiego, a czemu? Bo robi to studio Paramount, a one nie robi takich głupich akcji jak studio FOX, które notabene jest z tego znane. Tam studio FOX na siłę zmusiło Scotta do zrobienia krótszej wersji przez co w kinie był słaby film, a w wersji reżyserskiej film doskonały.
Nie sądzisz, że jednak wyżej wymienione argumenty dają nam spokój o poziom Robin Hooda?
A zwiastun mega i ja tam jestem w kinie :)

Ronaldinho

Ładne, bardzo ładne, tylko zastanawiam się czy pójść za to, że dali to w PG-13, ja chce tutaj widzieć obcinane głowy, tryskającą krew po przebiciu strzałą…Brutalność średniowiecznego świata w PG-13 mogą se wsadzić w dupę.
Czyżby powtórka z "Kingdom of Heaven" – gdzie, żeby zobaczyć normalny film, trza będzie czekać na DVD/Blu i przez to nie móc normalnie w kinie obejrzeć filmu jaki chciałbym?

Proszę czekać…