"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Frankenweenie kolejnym filmem Burtona 1

Producent filmowy Don Hahn poinformował media, iż wszystko jest gotowe do nakręcenia filmu pt. Frankenweenie. Wystarczy tylko, aby Tim Burton wszedł na plan. Może to oznaczać, iż właśnie ta produkcja będzie kolejną w dorobku tego reżysera. Na ekranizację Rodziny Adamsów przyjdzie nam więc trochę zaczekać.

Reżyser Tim Burton

Według Dona Hahna scenariusz oraz laleczki są już gotowe. Przygotowano również wstępny harmonogram, do którego wystarczy jedynie dopisać daty (rozpisany jest na dni). Oznacza to więc, iż jak tylko Burton skończy z promocją filmu Alicja w Krainie Czarów, może spokojnie wejść na plan Frankenweenie.

Frankenweenie będzie pełnometrażową wersją krótkometrażowego filmu reżyserowanego przez Tima Burtona a powstałego dla studia Disney Pictures. Głównym bohaterem jest chłopiec, Wiktor Frankenstein, którego pies zostaje potrącony przez samochód. Kiedy psiak umiera chłopiec postanawia przywrócić go do życia.

Obraz powstanie jako trójwymiarowa animacja poklatkowa.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Michal_Dajer

Faktycznie mój błąd. Okazuje się, iż taki sam błąd znalazł się w oryginalnej wiadomości angielskiej z której brana była ta informacja.
Wszystko już poprawione. Dzięki za informację.

badguy

Frankenweenie nie jest etiudą ( wcześniejszy jest Vincent i Hansel and Gretel ) i nie studencką. To filmik zrealizowany juz dla Disneya. Z którego powodu Burton został zwolniony.

Proszę czekać…