Pierwsze zapowiedzi Ip Mana 2 0

Pojawiły się dwa pierwsze zwiastuny sequela hitu kina kopanego pod tytułem Ip Man. Przypomnijmy, że obraz Wilsona Yipa z Donnie Yenem w roli głównej opowiada historię legendarnego mistrza Wing Chun, znanego światu jako nauczyciel Bruce'a Lee.

Ip Man 2

Premiera Ip Mana 2 odbędzie się 29 kwietnia w Hong Kongu.

Sequel będzie mieć miejsce w 1949 roku po przybyciu Yipa do Hong Kongu. Tam też zaczął nauczać Wing Chun. Sammo Hung zagra mistrza pięści Hung Gar. Hung Gar Kuen jest systemem wywodzącym się z południowego Klasztoru Shaolin, zaliczany jest do pięciu głównych systemów południowych. Jako jeden z nielicznych systemów przetrwał do dnia dzisiejszego w prawie niezmienionej formie. Oczywiście ewoluował on jak każdy system, ale ewolucja odbywała się i odbywa przez wzbogacanie systemu, a nie jak w przypadku niektórych systemów – zastępowanie jednych technik poprzez inne. Podstawę systemu stanowią techniki pięciu zwierząt, pięciu elementów oraz system ćwiczeń Chi Kung.

Polecamy bardziej teaser numer 2 z uwagi na większą ilość scen walk.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

thenat17

nie ma nic lepszego niż filmy biograficzne :)
jestem ciekaw czy 2 bedzie się trzymać tego co robił naprawdę Ip Man. Polecam przeczytać biografię mistrza Bruca Lee ;).

MJ_MARTINO

Jedynka była bardzo dobra:)
Dwójeczkę też chętnie obejrzę sobie ;D

Proszę czekać…