"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Zapracowany Kevin Smith 1

W amerykańskich kinach niedawno gościła najnowsza produkcja Kevina Smitha pt. Fujary na tropie, a reżyser już ogłosił, iż zdjęcia do jego kolejnej produkcji ruszają na początku lata. Teraz artysta będzie pracował przy projekcie pt. Red State. Film powinien pojawić się w przyszłym roku w kinach.

Reżyser Kevin Smith

Pierwsze wzmianki o tym projekcie pojawiły się już w 2007 roku, wtedy to Smith napisał pierwszą wersję scenariusza, która nie przypadła do gustu wielkim studiom filmowym. Reżyser chcąc uniknąć zmian w skrypcie postanowił samemu zebrać pieniądze na produkcję. Zwrócił się nawet do internatów, którym zaoferował wsparcie dla produkcji w zamian za odpowiednią zniżkę przy zakupie obrazu na płytach DVD lub Blu-ray. Po sukcesie ostatniej produkcji Smitha szybko znaleźli się inwestorzy chcący wyłożyć pieniądze na budżet. Z tego względu produkcja filmu jest już możliwa.

Fabuła Red State inspirowana autentyczną postacią kontrowersyjnego amerykańskiego kaznodziei Freda Phelpsa z Topeki (stan Kansas), który zasłynął z homofobicznych homilii i organizowania pikiet podczas pogrzebów amerykańskich żołnierzy zabitych w Iraku i Afganistanie.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

tomasso79

szkoda, że nie dokończony jest opis fabuły…

Proszę czekać…