"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Avatar zupełnie inny? 0

W niedawno udzielonym wywiadzie, reżyser James Cameron poinformował, iż w wydaniu DVD i Blu-ray filmu Avatar każdy z widzów będzie miał możliwość obejrzenia kilkunastu minut scen, które nie zostały pokazane w kinach. Wszystko do będzie dostępne dopiero w rozszerzonej wersji, która trafi do sprzedaży dopiero w listopadzie br.

Kadr z filmu Avatar (2009)

Wśród scen, jakie mają pojawić się na płytach DVD i Blu-ray, które trafią do sprzedaży w listopadzie tego roku ma pojawić się słynna już scena miłosna pomiędzy Jake’iem a Neytiri. Dodatkowo widzowie będą mieli okazję obejrzeć scenę, która rozgrywa się jeszcze na ziemi (pojawiła się w filmie w wersji skróconej jako wspomnienia głównego bohatera). Inna ciekawostka, która na pewno zainteresuje fanów to fakt, iż ma pojawić się trochę więcej scen ujawniających wielkość planety Pandora.

Istnieje również szansa, iż latem tego roku Avatar ponownie pojawi się w kinach. Tym razem miałby pojawić się w wersji rozszerzonej, w której pojawi się 10 minut akcji więcej. Na pewno przyciągnie wielu widzów zarabiając kolejne rekordowe sumy.

Wciąż nie wiadomo również, kiedy pojawi się w sprzedaży wersja 3D filmu Avatar na płytach Blu-ray. James Cameron i producent filmu John Landau czekają, aż upowszechnią się telewizory umożliwiające wyświetlanie filmów 3D. Obaj nie chcą, bowiem, aby film ten oglądać przy pomocy okularów. Ich zdaniem w domu efekty wyglądałyby słabo, a tego nie chcą.

Przypomnijmy, iż od 22 kwietnia w sprzedaży pojawią się płyty DVD i Blu-ray z filmem Avatar. Wersja taka sama jak w kinach.

Źrodło: www.scifiwire.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Maciek_Przybyszewski 2010-03-25

Przyznam, że nie widziałem jeszcze Avatara, ale to było raczej do przwidzenia, że pojawi się wersja rozszerzona na nośnikach. Poczekam zatem do listopada, choć może wcześniej skuszę się na wersję normalną.

Myślę, że podobnie jak w przypadku "Władcy Pierścieni" sceny rozszezone dodadzą uroku całości i dopełnią film.

Kothbiro 2010-03-24

Żałuję osobiście, że wersja rozszerzona pojawić się ma dopiero w listopadzie – jest to jednak świetny chwyt, bo myślę, że wielu (i ja również) nie odmówi sobie zakupu wydania, które wyjdzie 22 kwietnia pomimo tego, że nabędzie na pewno i wydanie listopadowe.
Liczę jednak na to, że Avatar w wersji rozszerzonej pojawi się również w kinach. Tego chyba jeszcze nie było. Niech nikt nie mówi więc, że Avatar nie spowodował choćby małej rewolucji w kinie i na rynku z nim związanym;)

Proszę czekać…