Koniec agenta Bauera

Kadr z serialu Przez 24 godziny (2001 - 2010)

Mamy złą wiadomość dla wszystkim fanów i sympatyków agenta Jacka Bauera. Otóż stacja Fox zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami zakończyć pracę nad serialem Przez 24 godziny. Oznacza to, iż aktualnie emitowany w stanach ósmy sezon serialu będzie ostatnim. 24 maja amerykanie zobaczą finałowy 2 godzinny epizod.

Jako główny powód zaprzestania produkcji serialu podaje się spadek oglądalności serialu, który powoli stał się niedochodowy. Projekt ten jest, bowiem wymaga dużych nakładów finansowych na każdy epizod, co powoduje, iż by generować zyski potrzebuje sporej widowni. Ta jednak w ostatnich latach nie dopisywała.

Serial Przez 24 godziny zadebiutował na ekranach telewizorów w 2001 roku. Jego głównym bohaterem jest agent Jack Bauer (Kiefer Sutherland), który jest zmuszony uratować świat przed złymi przestępcami (terrorystami itd.). Akcja każdego sezonu dzieje się w czasie rzeczywistym i przedstawia jedną dobę z życia agenta.

Przez 24 godziny to jeden z najlepszych projektów telewizyjnych ostatnich lat. Zdobył w sumie 68 nagród Emmy, w tym uznano go za najlepszy serial dramatyczny w 2006 roku. Serial otrzymał także 10 nominacji do Złotych Globów. W 2002 roku Złotego Globa otrzymał Kiefer Sutherland, w 2004 z kolei cały serial uznano za najlepszy.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux