"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Warner Bros pozwane 0

W dniu dzisiejszym dowiedzieliśmy się, iż dwaj producenci serialu Tajemnice SmallvilleMiles Miller oraz Alfred Gough, postanowili pozwać studio Warner Bros. Powodem złożenia w sądzie pozwu jest ich zdaniem krzywdząca polityka studia, która powoduje, iż serial generuje mniejsze zyski niż mógłby. Na razie nie wiadomo, kiedy rozprawa się odbędzie.

Logo studia Warner Bros

Miller i Gough w oświadczeniu dla prasy poinformowali, iż zdecydowali się złożyć wniosek do sądu po tym jak ich negocjacje ze studiem nie przyniosły rezultatu. Obaj producenci są zdania, iż studio sprzedaje prawa do emisji serialu poniżej rynkowej wartości. Przez to oboje zarabiają mniej (ich zarobki są liczone w procentach od sprzedaży praw do emisji).

Obydwoje jako przykład wskazują choćby sprzedaż praw do emisji serialu Tajemnice Smallville poza granicami USA. Otóż prawa do niego sprzedawane są w pakiecie z innymi produkcjami studia Warner Bros. Przez to jednostkowa cena odcinka jest dużo mniejsza niż w przypadku osobnej sprzedaży. Wskazują również oni, iż ich serial jest wabikiem dla innych słabszych seriali, które również są dystrybuowane przez studio Warner Bros.

Na razie studio Warner Bros nie odniosło się do całej sprawy.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Avatar square 200x200

Proszę czekać…