"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Stiller i Baumbach znów razem 0

Reżyser Noah Baumbach i aktor Ben Stiller, którzy spotkali się na planie filmu Greenberg zamierzają nakręcić kolejny wspólny obraz. Tym razem będzie to adaptacja powieści dla dzieci pt. Pan Popper i jego pingwiny. Projekt powstanie dla studia 20th Century Fox.

Ben Stiller w filmie Greenberg (2010)

Scenariusz do tej produkcji pisze już Sean Anders a pomaga mu John Morris. Produkcją obrazu zajmie się John Davis. Wiadomo, iż reżyserem zostanie Noah Baumbach zaś główna rola przypadnie Benowi Stillerowi.

Powieść Pan Popper i jego pingwiny (Mr. Popper’s Penguins) powstała w 1938 roku, autorami są Richarda i Florence Atwater. Głównym bohaterem książki jest Pan Popper, malarz pokojowy z maleńkiej osady o nazwie Cicha woda. Marzy on od lat wyprawie na Antarktydę. I zanim się obejrzy, w jego domostwie pojawia się Pingwin. Kapitan Cook, bo o nim mowa, jest najbardziej zwariowanym i najbardziej pociesznym ze swojego gatunku. Właściciel eleganckiego fraka wprowadza do domu Pana Poppera totalny chaos: mieszka w lodówce i zjeżdża z upodobaniem na brzuchu po schodach. Po pokoju stołowym, który zmienia się w lodowisko, można poruszać się wyłącznie na łyżwach, w piwnicy zaś Pan Popper urządza kąpielisko. Jednak dopiero wówczas, gdy do Kapitana Cooka wprowadza się wybranka jego serca, a zaraz potem pojawia się dziesięć pingwinków, rodzina Pana Poppera wpada w prawdziwe tarapaty.

(Informacje o książce: www.biblionetka.pl)

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…