Kolejne studio bankrutuje?

Logo studia The Weinstein Co.

Amerykańska prasa spekuluje czy po bankructwie studia MGM nie przyjdzie czas na kolejny spektakularny upadek firmy związanej z branżą filmową. Tym razem chodzi o studio The Weinstein Co., która od kilku lat znajduje się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Czy upadnie więc firma w której powstał hit TarantinoBękarty wojny?

Firma The Weinstein Co. została założona przez braci Weinstein. Słyneła z produkcji oraz dystrybucji filmów, które co roku walczyły o Oscary. Początkowo skupiali się na dystrybucji horrorów oraz filmów akcji by następnie zaangażować się w tworzenie filmów, które miały walczyć o Oscary.
Od kilku lat firma przeżywała kłopoty finansowe. Coraz więcej ich produkcji przynosiły straty lub zyski nie były na tyle duże, aby wykorzystać je przy tworzeniu kolejnych projektów. Ratunkiem dla firmy miał być ubiegły rok, kiedy to nieoczekiwanie Bękarty wojny w reżyserii Quentina Tarantino stały się hitem. Obraz przy budżecie 70 mln $, zarobił łącznie na świecie 313 mln $. Problem w tym, iż mniej więcej w tym samym okresie w kinach debiutował musical Nine- Dziewięć, który stał się klapą finansową.

Aktualnie The Weinstein Co. walczy o przetrwanie. Na chwilę obecną wstrzymało pracę na planie wszystkich swoich produkcji. Formalnie do czasu wyjaśnienia sytuacji z wierzycielami.

Czy więc kolejna firma z branży filmowej upadnie?

Źrodło: www.hollywoodreporter.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux