"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Cartel nie powstanie 0

Na pięć tygodni przed rozpoczęciem zdjęć do filmu Cartel studio Universal Pictures postanowiło zrezygnować z jego produkcji. W oficjalnym oświadczeniu poinformowano, iż producenci ze studia mają zastrzeżenia, co do scenariusza oraz, że ryzyko kręcenia w niebezpiecznych regionach Meksyku generuje dodatkowe koszty, na które firma nie jest przygotowana. Pracę stracił, więc Josh Brolin, który miał być główną gwiazdą tej produkcji.

Logo studia Universal Pictures

W oficjalnym oświadczeniu studia poinformowano, iż w opinii producentów z Universal scenariusz nie jest na tyle dobry, aby zaryzykować produkcję filmu w niebezpiecznych regionach Meksyku (dochodzi w nich do porwań oraz wojen pomiędzy kartelami narkotykowymi). Z tego względu Universal postanowiło zrezygnować z produkcji tego filmu.

Scenariusz filmu Cartel inspirowany był włoską produkcją z 1993 roku pt. Obstawa. Głównym bohaterem projektu miał być mężczyzna, którego żona zginęła w wyniku porachunków dwóch konkurencyjnych, karteli narkotykowych. Mężczyzna musi podjąć walkę z przestępcami gdyż kolejną ofiarą może być jego jedyny syn. Pomóc mu może w tym pewien ambitny prokurator, który postanowił wydać wojnę przestępcom. Pytanie tylko czy faktycznie będzie jego sprzymierzeńcem.

Za reżyserię obrazu miał odpowiadać Asger Leth (Miasto słońca).

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…