Rusza prequel Planety Małp

Planeta Małp (1968)

Według oficjalnego oświadczenia w lipcu ruszają zdjęcia do filmu pt. Caesar: Rise of the Apes (zwanego także Planet of the Apes: Caesar). Reżyserem projektu jest Rupert Wyatt (Zdjęcie) zaś nad scenariuszem pracowali Rick Jaffa oraz Amanda Silver. Całość powstanie dla studia 20th Century Fox.

Obraz pt. Caesar: Rise of the Apes ma być powiązany ze słynną produkcją Planeta Małp z 1968 roku. Zgodnie z oficjalnym oświadczeniem w projekcie tym wykorzystane zostaną zarówno nazwy jak i imiona głównych bohaterów. Przez co można mówić, iż projekt ten będzie prequelem całej historii.

Głównym bohaterem filmu jest szympans imieniem Cezar. Jest on dzieckiem innych zwierząt laboratoryjnych. Jego rodzice byli poddawani eksperymentom, które dokonywano przy okazji badań nad lekiem na Alzheimera. W skutek działań naukowców umierają oni. Badania przerwano a Cezar zostaje oddany pod opiekę bezrobotnego naukowca. Podczas pobytu u mężczyzny Cezar wciąż się mutuje i rozwija. Nauczył się mówić ludzką mową. To pomaga mu w obserwacji ludzi, którzy nie szanują szympansów. Zwierze postanawia przeprowadzić bunt, który raz na zawsze zmieni obliczę ziemi.

Źrodło: http://www.cinemablend.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux