Miał być inny Iron Man

Iron Man (2008)

Wydaje się, iż powoli rozpędza się machina marketingowa chyba najbardziej oczekiwanej produkcji tego roku, filmu Iron Man 2. Pojawia się coraz więcej informacji na temat filmu, plakatów, zdjęć itd. Tym razem Los Angeles Times poinformowało, iż w początkowym zamyśle Jon Favreau chciał, aby Tony’ego Starka zagrał Sam Rockwell.

Może wydać wam się to dziwne, bowiem Robert Downey Jr. jest po prostu idealny do roli niezwykłego biznesmena Tony’ego Starka, który nie tylko jest przystojny i inteligentny, ale także jest herosem Iron Manem.
Dzisiaj jednak wiemy, że początkowo reżyser filmu Jon Favreau chciał, aby główną rolę w jego produkcji zagrał Sam Rockwell. Reżyser poinformował:

W moim zamyśle on wniósłby wiele pozytywnego do tej postaci. Sam jest bardzo charyzmatyczny i kiedy patrzyłem na jego inne role widziałem w nim mojego głównego bohatera. Okazało się jednak, że to Robert został Iron Manem i teraz wiele osób nie wyobraża sobie innej takiej postaci. Ale zapewniam was, że Sam też byłby świetnym Tonym.

Ostatecznie zatrudniono Roberta Downey'a Jr. ze względu na producentów, którzy chcieli zaangażować do roli kogoś kto wniósłby odrobinę dowcipu w tę postać. Dlatego też udało im się przekonać reżysera to zatrudnienia Downey'a. Teraz zaś Favreau nie żałuje swojej decyzji. Zatrudnił za to Rockwella by ten wcielił się w postać Justina Hummera, największego rywala głównego bohatera, który zazdrości mu sławy.

Nas ciekawi zaś czy Sam Rockwell nie żałuje, że nie założył czerwonego wdzianka Iron Mana.

Sam Rockwell w filmie Iron Man 2Sam Rockwell w filmie Iron Man 2

Źrodło: www.cinemablend.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux