"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Disney Channel oskarżone 0

Współtwórcy serialu Hannah MontanaBarry O'Brien i Richard Correll pozwali do sądu stację Disney Channel. Oskarżają ją o naruszenie umowy i niesprawiedliwe potraktowanie przy podziale zysków. Twórcy żądają od stacji 5 mln $ odszkodowania. Na chwilę obecną nikt z władz stacji nie odniósł się do pozwu.

Serial Hannah Montana (2006 - ????)

W roku 2005 Barry O'Brien, Richard Correll i Michael Poryes przedstawili stacji Disney Channel pomysł na serial, w którym główną bohaterką byłaby zwyczajna nastolatka, która skrywa pewien sekret. Otóż jest ona także sławną i bardzo popularną piosenkarką znaną jako Hannah Montana. Kilka miesięcy później w telewizji wyemitowane pierwsze odcinki, które odniosły spektakularny sukces.

Serial przyniósł stacji ogromne dochody, nie tylko z reklam, ale także ze sprzedaży praw i wszystkich gadżetów związanych z postacią Hannah Montana. Problem w tym, iż dwaj z trójki twórców uważa, iż niesprawiedliwie zostali potraktowani przez stację. Co więcej uważają oni, iż gdy zaczęli się domagać respektowania należnych sobie praw stacja zemściła się na nich zwalniając Richarda Corrella z pracy.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…