"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

BO Świat: Wygrywa Starcie Tytanów 0

W światowym kinie dominują produkcję, które ogląda się przede wszystkim w wersjach trójwymiarowych. Liderem zestawienia okazała się superprodukcja Louisa Leterriera pt. Starcie Tytanów. Obraz zarobił świetne 54 mln $, łączne przychody z wyświetlania tej produkcji na rynkach zewnętrznych wynosi już 119,2 mln $. Warto przy tym zaznaczyć, iż w miniony weekend film ten zanotował jeden z najlepszych otwarć w historii Rosji. Starcie zarobiło, bowiem 12,1 mln $, co jest ósmym rezultatem wszechczasów.

Kadr z filmu Starcie Tytanów (2010)

Pozycję drugą zajmuje trójwymiarowa animacja pt. Jak wytresować smoka. Projekt studia DreamWorks Animation zarobił w ciągu minionego weekendu 23,7 mln $. Oznacza to, iż łączne przychody z wyświetlania poza Stanami Zjednoczonymi wynoszą dobre 148,1 mln $.

Na miejscu trzecim kolejna produkcja trójwymiarowa. Tym razem chodzi o Alicję w Krainie Czarów, która zarobiła 19,1 mln $. Jak na razie w historii produkcji wyświetlanych w wersji 3D obraz Tima Burtona znajduje się na drugim miejscu pod względem przychodów na rynkach zewnętrznych (poza USA). Film ten ma na swoim koncie już świetną kwotę 461,5 mln $.

Czwartą pozycję utrzymała familijna produkcja pt. Niania i Wielkie Bum. Film ten zdołał zarobić przyzwoite 7,4 mln $, co jest dosyć dobrym wynikiem. Łączne przychody z wyświetlania w kinach poza USA wynoszą 75,3 mln $.

Dopiero na miejscu piątym znalazł się lider amerykańskiego Box Office – komedia pt. Nocna randka. Obraz z udziałem Steve Carella zarobił 7,1 mln $. Producenci liczą jednak, iż w przyszły weekend uda się zarobić więcej. Wtedy też produkcja ta debiutuje w większości krajów świata.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

candace

Starcie Tytanów – świetne, Alicja – świetna. Reszty nie widziałam ;]

Proszę czekać…