"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Czas na młodego Bourne'a 0

Studio Summit Entertainment poinformowało o nabyciu praw do ekranizacji serii książek dla nastolatków pt. Homelanders, których autorem jest Andrew Klavan. Ta seria powieści była w Stanach reklamowana jako młodzieżowa wersja Jasona Bourne’a. Czyżby więc studio powoli stawało się liderem w dziedzinie tworzenia produkcji dla młodzieży?

Logo studia Summit Entertainment

Na pierwszy ogień pójdzie ekranizacja pierwszej części trylogii. Książka zatytułowana The Last Thing I Remember opowiada historię Charliego, zwykłego amerykańskiego licealisty, który pewnego dnia budzi się przywiązany do krzesła. Po chwili zdaje sobie sprawę, iż ostatnia rzecz, którą pamięta działa się dokładnie rok temu. Po swojej ucieczce z uwięzi chłopak postanawia dowiedzieć się, kto i dlaczego go schwytał. Pragnie także odkryć, co działo się z nim przez ostatnie 12 miesięcy.

Prawdopodobnie każda książka zostanie zekranizowana osobno, choć producenci ze studia nie wykluczają możliwości nakręcenia jednego filmu o całej trylogii. Wkrótce mają ustalić szczegóły. Z pierwszych wypowiedzi wiemy, iż obraz (bądź obrazy) mają być młodzieżowymi wersjami filmów Tożsamość Bourne'a i Niepokoju.

Andrew Klavan była autorem książek, które posłuży do stworzenia takich filmów jak Nikomu ani słowa czy Prawdziwa zbrodnia.

Okładka powieści pt. The Last Thing I RememberOkładka powieści pt. The Last Thing I Remember

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…