"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Mickey Rourke Czyngis-chanem 0

Mickey Rourke, którego wkrótce będziemy mieli okazję oglądać w filmie Iron Man 2, poinformował w jednym z ostatnich wywiadów o swoich kolejnych filmowych planach. Aktor zdradził, iż przymierza się teraz do zagrania Czyngis-chana w biograficznej produkcji Johna Miliusa – autora scenariuszy do takich filmów jak Stan zagrożenia czy Conan barbarzyńca.

Mickey Rourke w filmie Iron Man 2 (2010)

Na chwilę obecną nie wiadomo zbyt wiele o tym projekcie filmowym. Wiadomo, iż reżyserią i scenariuszem zajmuje się Milius. Mówi się, iż projekt powinien pojawić się w kinach w drugiej połowie 2012 roku, ale wszystko uzależnione będzie od tego czy uda się znaleźć dystrybutora.

Czyngis-chan (Tamudżyn) to władca Mongolii, jeden z największych zdobywców w dziejach świata. Po zjednoczeniu koczowniczych plemion mongolskich i tureckich zajął Chiny i Chorezm. Skutecznie walczył z Rosją.
Stworzył imperium, które obejmowało obszary od Oceanu Spokojnego po Morze Czarne. Wyróżniał się talentem wojskowym i organizacyjnym, ale także bezwzględnością i okrucieństwem. Stworzył wielką, doskonale zorganizowaną armię. Powstały za jego czasów system pocztowo-komunikacyjny obejmował swoim zasięgiem obszar całego imperium.
W 1223, po wygranej bitwie z Rusinami nad Kałką, wojska mongolskie skierowały się na Węgry i do Polski. Zniszczyły Kraków i po bitwie pod Legnicą złupiły Śląsk. Imperialne tradycje kontynuował wnuk Czyngis-chana, Batu-chan, twórca państwa Złotej Ordy.

(informacja: wiem.onet.pl)

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

Adam_Siennica

Zgadzam się. Jeśli się sprawdzi, to będzie mega:) Rourke pasuje ;)

Maciek_Przybyszewski

Ho ho ho, jeśli to prawda to będzie Czyngis-chan jak się patrzy. A film pod wodzą Miliusa może być niezły, biorąc pod uwagę chociażby Conana Barbarzyńcę.

Proszę czekać…