"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Nie żyje Wojciech Siemion 0

W dniu dzisiejszym tragicznie zmarł znany i popularny polski aktor – Wojciech Siemion, odszedł mają 81 lat. Jego śmierć miała związek z ranami, jakie odniósł w wyniku wypadku, którego uległ w dniu wczorajszy. Samochód, którym podróżował zderzył się czołowo z ciężarówką a następnie odbijając się od niej uderzył w jadący za nim pojazd. Lekarzom nie udało się uratować mu życia.

Wojciech Siemion w filmie Niezawodny system (2008)

Wojciech Juliusz Siemion urodził się 30 lipca 1928 roku w Krzczonowie. To popularny polski aktor teatralny i filmowy. Studiował prawo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (1947–1950), był absolwentem PWST (z 1951). Był aktorem Studenckiego Teatru Satyryków, później w latach 60. kabaretu "Pod Egidą". Zakładał i pełnił funkcję dyrektora Starej Prochoffni (od 1972). Wykładał w Wyższej Szkole Komunikowania i Mediów Społecznych w Warszawie na Wydziale Aktorstwa, prowadził także prywatne muzeum we wsi Petrykozy.

Wystąpił w takich produkcjach jak: Eroica, Zezowate szczęście, Ostatnie dni, Przedwiośnie czy Ubu Król. Pojawił się również w serialach: Wojna domowa, Czterej pancerni i pies, Alternatywy 4. Po raz ostatni na ekranach kin mogliśmy go oglądać w filmie Ostatnia akcja wyreżyserowanym przez Michała Rogalskiego.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Jeden z bardziej charakterystycznych aktorów w historii polskiego kina. Pamiętam, że gdy oglądałem po raz pierwszy "Czterech Pancernych i Psa" nie lubiłem postaci kucharza granej przez pana Wojciecha. Gdy zginął podczas ataku myśliwców było mi jednak bardzo smutno. Od tamtej chwili polubiłem Go i większość postaci przez Niego kreowanych.
Spoczywaj w pokoju.

Proszę czekać…