"May the Force Be With You"

Clive Barker pisze nowego Hellraisera 0

Clive Barker, reżyser i scenarzysta pierwszej części Hellraisera, pracuje nad remake'iem tego horroru. Na oficjalnej stronie Clive'a Barkera została podana informacja, że scenariusz jest już pisany.

Clive Barker pracuje nad remake'iem pierwszej części horroru Hellraiser (Wysłannik piekieł). W chwili obecnej pisze on do niego scenariusz. Film ma być zrobiony przez studio Dimension Films. Clive Barker powiedział, że nie wyreżyseruje remeka'u: Nie będę reżyserować nowego Hellraisera- chcę tylko napisać scenariusz i być jednym z producentów filmu. Nie chciałbym ponownie robić filmu, który reżyserowałem wiele lat temu. Więcej informacji na temat nowej wersji Hellraisera na dzień dzisiejszy nie ma. Można się tylko domyślać, iż zdjęcia do filmu mogłyby ruszyć w połowie lub pod koniec przyszłego roku.

Kadr z filmu Hellraiser 1987Kadr z filmu Hellraiser 1987

Hellraiser opowiada historię Julii i Larry'ego, małżeństwa które wprowadziło się właśnie do starego, tajemniczego domu. Budynek okazuje się być kryjówką Franka – brata Larry'ego, który stracił swoje ciało w piekle na rzecz 3 demonów – Cenobitów z przerażającym Pinheadem na czele. Dzięki krwi swojego brata Frank, który uciekł z piekielnych czeluści odkrywa sposób na całkowity powrót na ziemską płaszczyznę. Zmusza Julię, która była jego kochanką do sprowadzania kolejnych ludzkich ofiar, dzieki którym odzyska on swoje ciało. Jednakże Cenobici nie dadzą się łatwo oszukać.

Od 1987 roku powstało osiem części Hellraisera, dwie najnowsze miały swoją premierę w 2005 roku. Jest to jedna z najdłuższych serii horroru. Pierwsza część uzyskała już miano filmu kultowego, w 1988 roku była nominowana do nagrody Saturn jako najlepszy horror. W Polsce na dvd ukazały się wszystkie części Hellraisera. Pojawiło się także limitowane wydanie w postaci kostki Lemarchanda, zawierające cztery pierwsze cyfrowo remasterowane części filmu oraz płytę z materiałami dodatkowymi.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Anonimowy

Clive wraca do Hellraisera? To będzie udany dzień, skoro takich rzeczy człowiek się dowiaduje :)

Trophy

Możecie patrzeć na mnie jak na idiotkę, ale pierwszy raz słyszę o tym filmie…

Asia

Wątpie, żeby remake był lepszy od oryginału. Dobrze że Barker nie będzie reżyserem tego filmu. Z drugiej strony robią remake żeby nabić sobie portfele kasą, korzystając z popularności poprzednich części (a przynajmniej jedynki, która była najlepsza z całej serii, bo z jakością następnych bywało różnie.)

Cenobite

Świetny news, bede czekal na ten film z niecierpliwoscia:D:D:D:D, oby wiecej tak dobrych newsow Ronaldinho.

Proszę czekać…