"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Francuski złodziej w 3D 0

Nie tylko amerykańscy filmowcy polubili technologię trójwymiarową. Powoli na całym świecie pojawia się coraz więcej producentów chcących kręcić filmy przy użyciu kamer 3D. Tak też zrobili francuscy filmowcy, którzy planują nakręcenie nowej wersji Fantomasa. W roli głównej wcieli się Vincent Cassel (Tajni agenci).

Vincent Cassel w filmie Wróg publiczny numer jeden, część I (2008)

Za produkcję nowego filmu o niezwykle inteligentnym przestępcy stać będzie firma Thomasa Langmanna, która pracowała przy produkcji takich obrazów jak: Wróg publiczny numer jeden czy Asterix na Olimpiadzie. Projekt powstanie w oparciu o scenariusz, którego autorami są David Martinez (Spirit – Duch miasta) i Christophe Gans (Silent Hill). Planowany budżet to 45 – 50 mln euro (około 60 – 70 mln $).

Fantomas to straszliwy przestępca i morderca w cyklu kilkudziesięciu książek sensacyjnych, głównie z początku XX wieku, autorstwa francuskich pisarzy Pierre Souvestre i Marcela Allaina. Postać ta wielokrotnie pojawiała się w filmach. Najpopularniejsze są produkcje komediowe z lat 60-tych, w których to występował Luise de Funes.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…