Hugh Hefner uratował Hollywood

Hollywood

Amerykańska prasa szeroko komentuje prawie milionowy datek od Hugha Hefnera (założyciel Playboya), dzięki któremu udało się zebrać potrzebną kwotę na wykupienie ziemi, która graniczy ze słynnym napisem Hollywood w Los Angeles. Teraz już prawdopodobnie nic nie zagrozi napisowi. Wciąż będzie on symbolem fabryki snów.

Chodzi przede wszystkim o wykup 138 akrów ziemi na zachód od litery "H" oraz bezpośrednio za napisem (4 metry od niego). Działka ta do tej pory należała do grupy inwestorów z Chicago, którzy postanowili sprzedać ziemię pod zabudowę. Liczyli, iż uda im się wybudować tam kompleks luksusowych apartamentów.

Blisko rok temu fundusz Trust for Public Land (TPL) rozpoczął zbiórkę pieniędzy w celu odkupienia od inwestorów działki. Potrzebna była kwota 22 mln $, wsparcia udzielił Gubernator Stanu Kalifornia – Arnold Schwarzenegger. Od tego czasu datki udzieliły przedsiębiorstwa (CBS, NBC, Universal, Sony, Warner Bros) jak i osoby prywatne (Steven Spielberg, Tom Hanks, Rita Wilson). Resztę potrzebnej kwoty (niecały 1 mln $) wpłacić Hugh Hefner, który uznaje napis Hollywood za symbol ameryki tak samo ważny jak dla Francji jest ważna Wieża Eiffela.


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux