"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Hugh Hefner uratował Hollywood 0

Amerykańska prasa szeroko komentuje prawie milionowy datek od Hugha Hefnera (założyciel Playboya), dzięki któremu udało się zebrać potrzebną kwotę na wykupienie ziemi, która graniczy ze słynnym napisem Hollywood w Los Angeles. Teraz już prawdopodobnie nic nie zagrozi napisowi. Wciąż będzie on symbolem fabryki snów.

Hollywood

Chodzi przede wszystkim o wykup 138 akrów ziemi na zachód od litery "H" oraz bezpośrednio za napisem (4 metry od niego). Działka ta do tej pory należała do grupy inwestorów z Chicago, którzy postanowili sprzedać ziemię pod zabudowę. Liczyli, iż uda im się wybudować tam kompleks luksusowych apartamentów.

Blisko rok temu fundusz Trust for Public Land (TPL) rozpoczął zbiórkę pieniędzy w celu odkupienia od inwestorów działki. Potrzebna była kwota 22 mln $, wsparcia udzielił Gubernator Stanu Kalifornia – Arnold Schwarzenegger. Od tego czasu datki udzieliły przedsiębiorstwa (CBS, NBC, Universal, Sony, Warner Bros) jak i osoby prywatne (Steven Spielberg, Tom Hanks, Rita Wilson). Resztę potrzebnej kwoty (niecały 1 mln $) wpłacić Hugh Hefner, który uznaje napis Hollywood za symbol ameryki tak samo ważny jak dla Francji jest ważna Wieża Eiffela.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Avatar square 200x200
Piotr Biernacki 2010-04-28

Chyba nikt nie wyobraża sobie tego napisu w sąsiedztwie z budynkami. Chociaż ta historia pokazuje jak bardzo gwiazdy Hollywood są skąpe. Potrzebny był im rok, by uzbierać kwotę, która posłużyłaby na stworzenie filmu o niskim/średnim budżecie. No ale podobno majątku można się dorobić, gdy jest się sknerą.

Proszę czekać…