Wygraj bilety na Eltona Johna! 2

Już 30 maja w Warszawie na jedynym koncercie w Polsce wystąpi niekwestionowana supergwiazda muzyki rozrywkowej – Sir Elton John! Zapraszamy! Legenda światowego show-businessu, piosenkarz, kompozytor i pianista. Wzór dla setek muzyków, kontrowersyjny artysta, którego sława nie maleje od lat 70-tych. Mamy dla Was 2 bezpłatne podwójne zaproszenia na to wydarzenie do Warszawy! Podwójne zaproszenia otrzymują: niqa oraz Purplehaze90. Gratulujemy!

Elton John

Elton John (właściwie Reginald Kenneth Dwight) urodził się 25 marca 1947 w Dinner. Od najmłodszych lat uczył się grać na fortepianie i wykazywał się dużą umiejętnością komponowania melodii. Dzięki swoim zdolnościom uzyskał stypendium w prestiżowej szkole Royal Academy of Music. Zaczął grywać w pubach, a w 1964 roku założył wspólnie z wokalistą Longiem Johnem Baldry’m i saksofonistą Eltonem Deanem grupę Bluesology (jego pseudonim artystyczny, który przyjął w 1968 roku, pochodzi właśnie od imion kolegów z zespołu). Jednak szybko znudził się graniem w Bluesology i postawił na karierę solową. W 1968 roku poznał Berniego Taupina, który stał się jego głównym tekściarzem i już rok później na rynku ukazała się jego debiutancka płyta Empty Sky – mimo, że chwalona przez krytyków, nie odniosła sukcesu komercyjnego. Jednak sława była mu pisana – drugi album zatytułowany po prostu Elton John zachwycił słuchaczy i kolejne krążki zaczęły bić rekordy popularności. Elton John zaczął szokować swoim wizerunkiem – zarówno kontrowersyjnym zachowaniem, jak i wymyślnymi, kiczowatymi strojami.

Muzyka Eltona Johna zmieniała się w ciągu lat diametralnie. Na początku kariery motywem przewodnim był w niej fortepian i gitara, pod koniec lat 70 – tych przeszła w glamour rocka, zahaczając o styl disco, w latach 80-tych przeistoczyła się w zrównoważony pop, zaczęła być bardziej dynamiczna. Lata 90-te to z kolei okres, w którym powstało wiele niezapomnianych ballad. Jedyne, czemu piosenkarz był wierny przez te wszystkie lata to fortepian, który podobnie jak stroje, stał się znakiem rozpoznawczym artysty.

Elthon JohnElthon John

Podczas swojej długiej kariery Elton John wydał ponad 30 albumów. W 1994 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. Rok później otrzymał Oscara za utwór Can You Feel The Love Tonight z animowanego przeboju Król Lew. W 1996 roku królowa Elżbieta II nagrodziła go Orderem Imperium Brytyjskiego, a dwa lata później nadała mu tytuł szlachecki. Otrzymał również nagrodę Royal Academy of Music, jako jedyny w historii kompozytor muzyki rozrywkowej. W jego kolekcji znalazły się również Grammy, Billboard Magazine Award i American Music Award. Singiel Candle in the Wind (z nowym tekstem napisanym specjalnie dla Księżnej Diany po jej tragicznej śmierci) pobił natomiast rekord sprzedaży – rozszedł się w ilości ponad 33 mln egzemplarzy. Elton John znany jest również ze swojej działalności charytatywnej. Przekazuje olbrzymie sumy na rzecz ofiar głodu w Afryce, czy fundacji walczących z AIDS.

Elton John to artysta jedyny w swoim rodzaju. Ma swój własny styl, który pokochały miliony fanów na całym świecie. Jest idolem publiczności w każdym wieku, zarówno za sprawą wspaniałej muzyki, jak i szczerości, przebojowości i oryginalności. Już 30 maja w Warszawie zaprezentuje polskiej publiczności swoje największe hity. ZAPRASZAMY!!!

30 maja 2010, Warszawa, Stadion Polonii

Zadanie konkursowe
1. Zapoznaj się z naszym PORADNIKIEM DODAWANIA TREŚCI i poprawnie dodaj przynajmniej jedną treść do naszej filmowej bazy. Odpowiedz też na pytanie – za jaki film Elton John otrzymał Oscara w 1995 roku!
2. ….
… drugie zadanie konkursowe znajdziesz w serwisie IRJ.PL – Imprezowy Rozkład Jazdy!

Uwaga!
Żeby brać udział w konkursie trzeba mieć zarejestrowane konto w serwisie fdb.pl oraz IRJ.PL!

Regulamin konkursu
1. Zgłoszenia należy wysłać wypełniając formularz na stronie IRJ.PL – znajdujący się pod konkursem (widoczny tylko po zalogowaniu),
2. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie.
3. Na zgłoszenia czekamy do 24 maja 2010 do godz. 23.59.
4. Wyniki podamy 25 maja na stronie konkursowej w serwisie fdb.pl oraz IRJ.PL
5. Nagrody trafią do osób, które prześlą zgłoszenie spełniające wszystkie punkty regulaminu.
6. Bilety zostaną wysłane pocztą.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…