"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Scenarzysta o Piratach 4 0

Współscenarzysta filmu Piraci z Karaibów 4Terry Rossio, zdementował informację podaną przez Los Angeles Times, według której studio Walt Disney Pictures chciałoby zmniejszyć budżet tej produkcji o prawie połowę. Jego zdaniem plotka ta powstała na skutek nie zrozumienia tego jak działa ustalanie budżetu filmu przy tego typu produkcjach.

Kadr z filmu Piraci z Karaibów 3: Na krańcu świata (2007)

Według Terry'ego Rossio jedyna prawdziwa informacja w plotce o planowanym odchudzeniu budżetu filmu Piraci z Karaibów 4 jest sam pomysł studia The Walt Disney Pictures. Zauważa on jednak, że praktycznie przy każdej superprodukcji, która kosztuje więcej niż 50 mln $, studio chce nakręcić ją jak najmniejszym kosztem. To jeszcze nie oznacza, że tak właśnie musi się stać. Jako świetny przykład podaje trzy poprzednie obrazy z serii. Wtedy studio też chciało zmniejszenia budżetu, ale ostatecznie po negocjacjach od tego pomysłu odstąpiono. Rossio przekonuje, iż tak będzie tym razem.

Wychodzi, więc na to, iż budżet Piratów z Karaibów 4 nie jest jeszcze nawet ustalony. Aktualnie trwają negocjacje pomiędzy studiem, reżyserem a producentami odnośnie tego czy realizować film w wersji 3D czy konwertować go. Podobnie się ma z lokalizacją planu zdjęciowego oraz ustaleniem ogólnego kosztorysu prac.

Przypomnijmy, iż Piraci z Karaibów 4 pojawią się w kinach 20 maja 2011 roku.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…