Prequel Planety Małp w 2011 roku

Planeta Małp (1968)

Studio 20th Century Fox poinformowało, iż produkcja pt. Rise of the Apes, będąca prequelem słynnego filmu Planeta Małp, pojawi się w kinach 24 czerwca 2011 roku. Będzie to zupełnie nowe spojrzenie na cały temat związany z historią zdobycia władzy nad światem przez szympansy. Projekt wyreżyseruje Rupert Wyatt (The Escapist).

Według wstępnych informacji studio przy okazji produkcji tego filmu chce współpracować z firmą Weta Digital, która była odpowiedzialna za stworzenie efektów specjalnych do Avatara. Dzięki temu producenci zapewniają, iż po raz pierwszy szympansy będą tak realistyczne, że zrobi to na wszystkich ogromne wrażenie.

Scenariusz napisali Amanda Silver oraz Rick Jaffa. Producentami zostali Peter Chernin i Dylan Clark.

Głównym bohaterem filmu jest szympans imieniem Cezar. Jest on dzieckiem innych zwierząt laboratoryjnych. Jego rodzice byli poddawani eksperymentom, które dokonywano przy okazji badań nad lekiem na Alzheimera. W skutek działań naukowców umierają oni. Badania przerwano a Cezar zostaje oddany pod opiekę bezrobotnego naukowca. Podczas pobytu u mężczyzny Cezar wciąż się mutuje i rozwija. Nauczył się mówić ludzką mową. To pomaga mu w obserwacji ludzi, którzy nie szanują szympansów. Zwierze postanawia przeprowadzić bunt, który raz na zawsze zmieni obliczę ziemi.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux