"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Premierowe hity też w domu 0

Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) to odpowiednik naszej KRRiTV. W ubiegłym tygodniu komisja zgodziła się z propozycją MPAA, by premierowe produkcje hollywoodzkich studiów filmowych mogły trafiać od razu na platformy cyfrowe a więc amerykanie będą mogli je oglądać w domach. Decyzja ta to prawdziwy krok milowy z zmianie sposobu dystrybucji filmów uważa prezes MPAA.

fdb.pl

Przed decyzją FCC studia filmowe by zaprezentować film na platformach cyfrowych musiały wpierw zaprezentować obraz bądź w kinie lub wydać na płytach DVD czy Blu-ray. Od dzisiaj jednak w dniu premiery kinowej (lub wydań płyty DVD czy Blu-ray) produkcja ta może pojawić się także na platformach cyfrowych. Głównie chodzi tutaj o VOD (video na życzenie).

Dyrektor MPAA powiedział:

Działanie to jest ważnym zwycięstwem konsumentów, którzy będą mieli szybszy dostęp do większej ilości filmów w jakości HD bezpośrednio w domu. Jest to szczególnie duży krok w rozwoju modeli biznesowych opartych przede wszystkim dla mniejszych studiów, które mogą dzięki temu lepiej rozwijać się. Jesteśmy też bardzo wdzięczni za zgodę FCC na szczególną ochronę prawną przed kradzieżą premierowych produkcji, które pojawią się w amerykańskich domach.

Ta szczególna ochrona prawna to rozpowszechnienie technologii SOC w dekoderach cyfrowych. Otóż zdaniem MPAA aktualnie technologia ta uniemożliwia kopiowanie filmów przez piratów.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…