Zobacz zwiastun Devil's Flower 0

Pomimo tego, że oglądając zwiastun, porównanie do Zmierzchu nasuwa się samo, to obraz nie jest kopią hitu ze Stanów Zjednoczonych. Katya Grokhovskaya zaczęła kręcić Devil’s Flower na jesień 2007 roku na podstawie oryginalnego scenariusza. Zdjęcia zakończyły się w lutym 2008 roku, czyli w miesiącu, kiedy rozpoczęły się do Zmierzchu.

Devil's Flower

W okresie post-produkcji, pani reżyser skończyły się pieniądze z uwagi na kryzys. I takim sposobem, film, który powinien mieć premierę przed Zmierzchem, był zamrożony na 2 lata.

Dziwnym zbiegiem okoliczności, podobieństwa pomiędzy dwiema produkcjami są bardzo widoczne. Pewnie to było powodem wyłożenia pieniędzy przez rosyjskich producentów na skończenie filmu, czując sukces na kanwie Sagi Zmierzch.

Są jednak różnice. Nasza bohaterka nie ma chłopaków wilkołaków i wampirów – jeden jest człowiekiem a drugi mrocznym magiem.

Studentce Polinie śni się tajemniczy kwiat na bramie średniowiecznego zamku, który przyciąga ją i nawiedza na jawie. Razem z przyjaciółką, której hobby jest mistycyzm, znajdują pradawną księgę, która zaprowadza ich do tajemniczego, nierealnego świata. Teraz Polinę ściga również enigmatyczny Mroczny Jeździec, w którym powoli się zakochuje…

Premiera w Rosji odbędzie się 16 września 2010 roku.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Marcin_Moszyk

No, przeczytałem trzy razy newsa i udało mi się go całkowicie zrozumieć. Najbardziej do gustu przypadł mi fragment zdania o rosyjskich producentach – "czując sukces na kanwie Sagi Zmierzch".
Tak poza tym, Zmierzch kręcono na podstawie książki. Książka została opublikowana na trochę przed rozpoczęciem realizacji filmu, również tego w reżyserii pani Katya Grokhovskaya.

Proszę czekać…