Pixar rezygnuje z Newt

Logo studia Pixar

W dniu dzisiejszym studio Pixar poinformowało, iż zrezygnowało z nakręcenia pełnometrażowej wersji krótkometrażówki pt. Newt. Oznacza to, iż Gary Rydstrom nie będzie miał kinowego debiutu na stanowisku reżysera. Nie podano oficjalnych powodów takiej decyzji. Co więc będzie hitem studia w 2012 roku?

Bohaterami animacji Newt są dwa ostatnie żyjące na świecie osobniki traszek. Naukowcy postanawiają połączyć ich w parę by dzięki temu ocalić gatunek przed wyginięciem. Problem w tym, iż Newt i Brook szczerze się nienawidzą.

W pierwszych określeniach filmu projekt miał być swoistą komedią romantyczną, która pokazać miała jak czasem trudno znaleźć miłość swojego życia. I to nawet w wypadku, kiedy praktyczni nie ma się wyboru.

Pierwsze kłopoty z tą produkcją pojawiły się już w połowie ubiegłego roku. To wtedy zdecydowano się przesunąć premierę z lata 2011 roku na analogiczny okres rok później. Podobno producentom z Pixara nie spodobała się wersja scenariusza przedstawiona przez Rydstroma. Potem według nieoficjalnych informacji pokłóconą się o kształt filmu. Reżyser chciał, aby animacja była skierowana przede wszystkim do starszej widowni zaś studio nalegało by głównym odbiorcom były dzieci.

Źrodło: www.firstshowing.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux