Już dziś Sherlock Holmes na DVD! 0

Sherlock Holmes – najsłynniejszy detektyw wszech czasów, bohater licznych opowiadań, powieści, komiksów filmów i seriali powraca w superprodukcji Guya Ritchiego, która zachwyciła widzów i krytyków na całym świecie. Sherlock Holmes zmierza na Blu-Ray i DVD dzięki Galapagos Films.

Sherlock Holmes

Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) nie narzeka na brak zainteresowania i klientów. Dzięki opracowanej przez siebie metodzie dedukcji oraz sprawnym i silnym pięściom rozwiązuje nawet najbardziej skomplikowane zagadki, co czyni z niego ulubieńca mediów. W licznych przygodach dzielnie towarzyszy mu najbliższy przyjaciel i współlokator dr John Watson (Jude Law).

Sherlock HolmesSherlock Holmes

Niestety, ten sprawdzony duet przechodzi właśnie poważny kryzys. Watson niedawno się zaręczył i wkrótce zamierza wziąć ślub z ukochaną oraz… wyprowadzić się od Holmesa. Słynny detektyw nie może pogodzić się z decyzją najlepszego przyjaciela i robi wszystko by odwieść go od żeniaczki. Bezskutecznie.

Tymczasem Londyn nękany jest plagą rytualnych morderstw. Holmes i Watson odkrywają, że odpowiedzialny za nie jest parający się czarną magią i niezwykle wpływowy lord Blackwood (Mark Strong). Zabójca zostaje schwytany, skazany i powieszony (zgon osobiście stwierdza sam Watson). Sprawa wydaje się zamknięta, kiedy miastem wstrząsa informacja, że lord Blackwood… zmartwychwstał.

W tej sytuacji Sherlock Holmes i doktor Watson po raz kolejny łączą swoje siły by stanąć do walki z wrogiem potężniejszym niż śmierć.

Sherlock HolmesSherlock Holmes

Sherlock Holmes to dzieło Guya Ritchiego, byłego męża madonny i jednego z najlepszych brytyjskich reżyserów specjalizujących się w akcyjnym kinie gangsterskim (Porachunki, Przekręt, RocknRolla). W swoim najnowszym filmie połączył klasyczną postać detektywa stworzoną przez Arthura Conan Doyle’a z łotrzykowskim humorem i dynamiczną akcją tworząc wyjątkową mieszankę, która nikogo nie pozostawi obojętnym.

W roli Sherlocka Holmesa wystąpił Robert Downey Jr., jeden z najwybitniejszych aktorów amerykańskich dwukrotnie nominowany do Oscara® za role w filmach Chaplin (1992) oraz Jaja w tropikach (2009). W postać dr. Johna Watsona wcielił się Jude Law, brytyjski gwiazdor mający na swoim koncie również dwie nominacje do Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za kreacje w filmach Utalentowany pan Ripley (1999) oraz Wzgórze nadziei (2003).

W obsadzie Sherlocka Holmesa znaleźli się ponadto nominowany do nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (BAFTA) Mark Strong (Rock’N’Rolla, W sieci kłamstw), uhonorowana aż trzema nagrodami MTV Movie Awards Rachel McAdams (Polowanie na druhny, Zaklęci w czasie), laureatka nagrody aktorskiej z Cannes w 2005 roku Kelly Reilly oraz brytyjski aktor charakterystyczny Eddie Marsan polskim widzom doskonale z roli w głośnym Happy-Go-Lucky, czyli co nas uszczęśliwia Mike’a Leigh.

W pracy na planie reżysera wspierali ponadto uhonorowany Oscarem operator Philippe Rousselot (Rzeka wspomnień), nominowana do Nagrody Akademii scenografka Sarah Greenwood (Pokuta, Duma i uprzedzenie oraz… Sherlock Holmes) i zdobywczyni Oscara, kostiumograf Jenny Beaven (Pokój z widokiem). Muzykę do filmu skomponował nagrodzony Oscarem i wielokrotnie nominowany do tej nagrody Hans Zimmer (Król Lew, Gladiator).

Na ekrany amerykańskich kin Sherlock Holmes wszedł 25 grudnia 2009 zbierając entuzjastyczne recenzje widzów i krytyków. W pierwszy weekend wyświetlania wpływy ze sprzedaży biletów na film w samych tylko Stanach Zjednoczonych przekroczyły 62 miliony dolarów. Film zarobił już ponad 500 milionów dolarów na całym świecie! Polska premiera Sherlocka Holmesa odbyła się 15. Stycznia 2010 roku. Obejrzało go już 470 tys. widzów!

Sherlock HolmesSherlock Holmes

Obraz Guya Ritchiego zdobył również dwie nominacje do Oscarów w kategoriach najlepsza scenografia (Sarah Greenwood, Katie Spencer) oraz najlepsza muzyka (Hans Zimmer), a za rolę detektywa Robert Downey Jr. otrzymał w tym roku Złoty Glob® za najlepszą rolę w musicalu lub komedii.

Filmowanie legendy, czyli zupełnie nowa odsłona Sherlocka Holmesa!
Sherlock Holmes powstał dzięki pasji i wytrwałości producenta Lionela Wigrama, który od ponad 10 lat myślał o realizacji filmu prezentującego w zupełnie nowy sposób postać słynnego detektywa.

W mojej głowie Holmes był bardziej współczesny, miał w sobie coś z artysty, tak też się ubierał – mówił w jednym z wywiadów Wigram.

Jego pomysłem ostatecznie zainteresowało się studio Warner Bros., które w marcu 2007 roku podjęło decyzję o realizacji filmu o przygodach Sherlocka Holmesa. Jego reżyserem pierwotnie miał zostać Neil Marshall, autor udanego horroru Zejście oraz przygodowego Doomsday, ale ostatecznie w czerwcu 2008 roku zastąpił do Guy Ritchie.

Prace na planie rozpoczęły się w październiku 2008 roku. Zdjęcia do filmu w większości zostały zrealizowane w Anglii, a filmowcy pracowali m.in. w Manchesterze, Londynie oraz Liverpoolu. W styczniu 2009 roku ekipa przeniosła się do nowojorskiego Brooklynu, gdzie powstały ostatnie ujęcia.

W 2011 roku na ekrany kin wejdzie druga część filmu Sherlock Holmes, której fabuła opowiadać będzie o pojedynku słynnego detektywa ze swoim najbardziej zagorzałym wrogiem – demonicznym profesorem Moriartym. Reżyserii obrazu podejmie się oczywiście Guy Ritchie, a plotki głoszą, że w rolę Moriarty’ego wcieli się sam Brad Pitt. Czy rzeczywiście? Przekonamy się już w przyszłym roku.

Sherlock HolmesSherlock Holmes

Wydanie Blu-Ray i DVD

Wydanie Blu-Ray i DVD filmu Sherlock Holmes z polskim lektorem i polskimi napisami do wersji oryginalnej sklepach pojawi się 14 maja. Na płytach DVD i Blu-ray nie zabraknie również dodatków specjalnych!

Wydanie DVD (2 płytowe) – dodatki:

Zwodzone mosty i serwety: sztuka późno wiktoriańskiego Londynu
Na celowniku: detektyw bez czapki
Ba-ritsu: krok po kroku
Podstawy angielskiego: szlifowanie akcentu Sherlocka
Potęga obserwacji i dedukcji
I wiele innych!

W wybranych sieciach handlowych DVD Sherlock Holmes dostępne będzie w wyjątkowej edycji kolekcjonerskiej – Steelbook w ekskluzywnym metalowym opakowaniu.

Wydanie Blu-Ray – dodatki:

Posiadacze wydania filmu na płytach Blu-Ray będą mogli odczuć moc filmu w high-definition oraz dodatkowo pogłębić swoją wiedzę na temat filmu oglądając przygotowane specjalnie z myślą o tej edycji ekskluzywne dodatki:

Maximum Movie Mode – reżyser Guy Ritchie zagłębia się w świat Sherlocka Holmesa podczas gdy Ty oglądasz film! Funkcja obraz w obraz Scenopisy obrazkowe Galeria szkiców Zbliżenia Kalendarium
Sherlock Holmes. Nowe wcielenie – Zobacz jak Guy Ritchie i Robert Downey Jr. wyobrażają sobie legendę największego detektywa oraz jak Robert Downey Jr. przygotowywał się do roli.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

thenat17 2010-05-15

dziwne, bo ja kupiłem na alegro z miech temu jak nie wiecej :)

Proszę czekać…