Worthington Allanem Quatermainem! 0

Sam Worthington (Avatar) ma zagrać i wyprodukować film o kultowej postaci Allana Quatermaina. Dreamworks Pictures chce stworzyć podejście science fiction do literackiej postaci.

Sam Worthington

Allan Quatermain to bohater powieści H. Ridera Haggarda pt. Kopalnie Króla Solomona i kontynuacji. W pierwszej książce, Quatermain prowadzi ekspedycje do Afryki, aby znaleźć brata przyjaciela i skarb zaginionych kopalni.

Nowa wizja może nie przypaść do gustu wielbicielom literackiego pierwowzoru. Akcja ma rozgrywać się w czasie, kiedy ludzie opuścili Ziemię i ukazać Quatermaina, jako poszukiwacza przygód, który powraca z kosmosu, by wyruszyć na wyprawę w klimacie poszukiwań kopalni Króla Solomona, lecz na skalę planetarną.

Alfred Gough i Miles Millar będą produkować z Worthingtonem. Nie ma jeszcze reżysera.

Przypomnijmy, że kiedyś powstały dwa filmy o tej postaci. Wówczas główną rolę grał Richard Chamberlain.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Avatar square 200x200
Asmodeusz 2010-05-15

ta akurat była średnio udana

Asmodeusz 2010-05-15

ta akurat była średnio udana

Michał 2010-05-14

byla chyba jeszcze wersja TV z Patrickiem Swayze

Quagmire 2010-05-14

Widać, że po kasowym sukcesie Sherlocka Holmesa producenci rzucili się do półek z książkami. Tylko nie wiem po co aż tak mieszać, pewnie pamiętają jeszcze mega klapę Sahary.

Asmodeusz 2010-05-14

filmy z Chamberlainem były bardzo podobne do indiany (no może bardziej komediowo) i były bardzo dobre, co do przeniesienia całośći w przyszłosc to pomysła jest dobry, ale czas pokarze

Proszę czekać…