Robin króluje na świecie

Kadr z filmu Robin Hood (2010)

Nie patrzcie na Amerykę, patrzcie na świat – tak zdaje się mówić studio Universal Pictures, które cieszy się z międzynarodowego sukcesu filmu Robin Hood. Obraz w reżyserii Ridley'a Scotta został zdecydowanym liderem zestawienia Box Office Świat całkowicie deklasując rywali. Produkcja ta zarobiła bardzo dobre 74,0 mln $. To drugi wynik światowego otwarcia w całej historii światowej dystrybucji tego przedsiębiorstwa.

Dowiedz się, kto znalazł się w pierwszej piątce rankingu Box Office Świat.

Warto wspomnieć, iż Robin Hood radził sobie najlepiej w europie. Szczególnie to widać w Wielkiej Brytanii, gdzie przychody tej produkcji wyniosły 8,1 mln $. Jednak ważne jest to, iż 42% wszystkich sprzedanych biletów do kin w tym kraju to bilety na seans filmu z udziałem Russella Crowe'a. Podobna sytuacja była we Francji (30% rynku) i Niemczech (31% rynku).

Pozycję drugą zajmuje film Iron Man 2. Obraz z udziałem Roberta Downey'a Jr. i Gwyneth Paltrow zarobił "jedynie" 31,1 mln $. Tutaj inaczej niż w Stanach nie zadziałała magia Tony’ego Starka. Niemniej jednak produkcja Jona Favreau zarobiła dotychczas bardzo dobre 245 mln $.

Miejsce trzecie należy do wciąż świetnie radzącej sobie produkcji Tima Burtona pt. Alicja w Krainie Czarów. Obraz ten zdołał zgromadzić kolejne 10,7 mln $, co jest bardzo dobrym wynikiem. Łączne przychody ze sprzedaży tego filmu poza USA wynoszą już 649 mln $.

Pozycje czwartą zdołał osiągnąć horror pt. Koszmar z ulicy Wiązów. Weekendowy dochód w wysokości 7,8 mln $, był głównie możliwy dzięki dobremu otwarciu we Francji (1,5 mln $) oraz Meksyku (1,2 mln $). Na kontach producentów jest na razie "jedynie" 17 mln $.

Pierwszą piątkę zamyka produkcja niezależnego studia CBS Films pt. Plan B. Komedia romantyczna z udziałem Jennifer Lopez zarobiła 5,2 mln $. Nie ma się, co dziwić, że większość światowych wpływów generowana jest w krajach latynoskich. Łączne przychody ze sprzedaży tego filmu wynoszą już 14,1 mln $.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux