"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Robin króluje na świecie 0

Nie patrzcie na Amerykę, patrzcie na świat – tak zdaje się mówić studio Universal Pictures, które cieszy się z międzynarodowego sukcesu filmu Robin Hood. Obraz w reżyserii Ridley'a Scotta został zdecydowanym liderem zestawienia Box Office Świat całkowicie deklasując rywali. Produkcja ta zarobiła bardzo dobre 74,0 mln $. To drugi wynik światowego otwarcia w całej historii światowej dystrybucji tego przedsiębiorstwa.

Kadr z filmu Robin Hood (2010)

Dowiedz się, kto znalazł się w pierwszej piątce rankingu Box Office Świat.

Warto wspomnieć, iż Robin Hood radził sobie najlepiej w europie. Szczególnie to widać w Wielkiej Brytanii, gdzie przychody tej produkcji wyniosły 8,1 mln $. Jednak ważne jest to, iż 42% wszystkich sprzedanych biletów do kin w tym kraju to bilety na seans filmu z udziałem Russella Crowe'a. Podobna sytuacja była we Francji (30% rynku) i Niemczech (31% rynku).

Pozycję drugą zajmuje film Iron Man 2. Obraz z udziałem Roberta Downey'a Jr. i Gwyneth Paltrow zarobił "jedynie" 31,1 mln $. Tutaj inaczej niż w Stanach nie zadziałała magia Tony’ego Starka. Niemniej jednak produkcja Jona Favreau zarobiła dotychczas bardzo dobre 245 mln $.

Miejsce trzecie należy do wciąż świetnie radzącej sobie produkcji Tima Burtona pt. Alicja w Krainie Czarów. Obraz ten zdołał zgromadzić kolejne 10,7 mln $, co jest bardzo dobrym wynikiem. Łączne przychody ze sprzedaży tego filmu poza USA wynoszą już 649 mln $.

Pozycje czwartą zdołał osiągnąć horror pt. Koszmar z ulicy Wiązów. Weekendowy dochód w wysokości 7,8 mln $, był głównie możliwy dzięki dobremu otwarciu we Francji (1,5 mln $) oraz Meksyku (1,2 mln $). Na kontach producentów jest na razie "jedynie" 17 mln $.

Pierwszą piątkę zamyka produkcja niezależnego studia CBS Films pt. Plan B. Komedia romantyczna z udziałem Jennifer Lopez zarobiła 5,2 mln $. Nie ma się, co dziwić, że większość światowych wpływów generowana jest w krajach latynoskich. Łączne przychody ze sprzedaży tego filmu wynoszą już 14,1 mln $.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

JohnnyDepp

Film jest mega zajebisty

Adam_Siennica

No to jest bardzo smutne, bo wyraźnie widać, że poziom polskich widzów dorównuje niskiemu amerykańskich. Żadne kino "historyczne" nie ma non stop walk, bitew i potyczek słownych. Nie rozumiem tego i wkurza mnie to :/ a kino takie uwielbiam.

Quagmire

Może nie aż tak głupich, bo w większości to reszta świata ratuje finanse gniotów w stylu Mumii3 czy 2012. Może po prostu nikt nie umie w ich świadomości przełamać stereotypu, że kino nazwijmy to historyczne, to nuda i przegadanie.
Z wielu także polskich opinii wyłania się obraz Robin Hooda jako filmu w którym stoją i gadają, idą i gadają, jeżdżą konno i gadają, a na końcu bitwa budzi widzów.

Adam_Siennica

Myślę, że razem z 300 osiągnie, nie więcej, a szkoda :( Przez głupich Amerykanów kino kostiumowe znowu umrze na parę lat :-/

Quagmire

W USA zarobi ok 100 mln$, więc ze świata potrzebuje kolejnych 300 mln dzięki aż 200 mln budżetu. Mimo nagromadzenia premier, sądzę, że da radę, ale dla Universalu będzie to jedynie nagroda pocieszenia.

Proszę czekać…