"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Powstanie prequel Jackie Brown 0

Wkrótce rozpoczną się pracę nad powstaniem prequela filmu Quentina Tarantino pt. Jackie Brown. Aktualnie zaakceptowano scenariusz i rozpoczęto poszukiwanie odpowiedniego reżysera. Roboczy tytuł projektu to The Switch. Niestety nad obrazem nie będzie pracował Tarantino.

Kadr z filmu Jackie Brown (1997)

Reżyser poinformował, że nie ma nic przeciwko nakręceniu prequela jednak nie zamierza się angażować w tą produkcję. Oznacza to, że nawet nie zostanie producentem. A szkoda, bo na pewno pomogłoby to w wypromowanie filmu. Scenariusz do prequela napisał Dan Schechter, który opierał się o powieść Elmore'a Leonarda.

Ordell i Louis poznają się w więzieniu. Po odsiadce postanawiają ze sobą współpracować. Decydują się porwać żonę bogatego dewelopera by uzyskać od niego wielki okup. Problem w tym, iż po jej porwaniu okazuje się, że mężczyźnie wcale nie należy na uwolnieniu małżonki. Ku ich zaskoczeniu w zemście na mężczyźnie pomoże im żona, która jak się okazuje nie jest wcale taką niewinna istotą.

Przypomnijmy, iż Tarantino tworząc historię Jackie Brown opierał się na postaciach z książki Leonarda. Nie skorzystał jednak z jej fabuły.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…