Powstanie prequel Jackie Brown

Kadr z filmu Jackie Brown (1997)

Wkrótce rozpoczną się pracę nad powstaniem prequela filmu Quentina Tarantino pt. Jackie Brown. Aktualnie zaakceptowano scenariusz i rozpoczęto poszukiwanie odpowiedniego reżysera. Roboczy tytuł projektu to The Switch. Niestety nad obrazem nie będzie pracował Tarantino.

Reżyser poinformował, że nie ma nic przeciwko nakręceniu prequela jednak nie zamierza się angażować w tą produkcję. Oznacza to, że nawet nie zostanie producentem. A szkoda, bo na pewno pomogłoby to w wypromowanie filmu. Scenariusz do prequela napisał Dan Schechter, który opierał się o powieść Elmore'a Leonarda.

Ordell i Louis poznają się w więzieniu. Po odsiadce postanawiają ze sobą współpracować. Decydują się porwać żonę bogatego dewelopera by uzyskać od niego wielki okup. Problem w tym, iż po jej porwaniu okazuje się, że mężczyźnie wcale nie należy na uwolnieniu małżonki. Ku ich zaskoczeniu w zemście na mężczyźnie pomoże im żona, która jak się okazuje nie jest wcale taką niewinna istotą.

Przypomnijmy, iż Tarantino tworząc historię Jackie Brown opierał się na postaciach z książki Leonarda. Nie skorzystał jednak z jej fabuły.

Źrodło: www.hollywoodreporter.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux