"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Umiarkowany start Shreka 0

W sieci pojawiły się pierwsze na razie nieoficjalne prognozy wpływów ze sprzedaży biletów kinowych w miniony piątek. Liderem Box Office okazała się nowość – animacja Shrek Forever, który jednak nie sprzedaje się tak dobrze jak Shrek Trzeci. Według prognoz obraz zarobił około 20 mln $, więc weekendowe wpływy powinny wynieść nieco ponad 70 mln $.

Kadr z filmu Shrek Forever (2010)

To zdecydowanie poniżej wszystkich oczekiwań. Przypomnijmy, iż studio DreamWorks liczy na weekendowe wpływy na poziomie, co najmniej 105 mln $. Warto przy tym zauważyć, iż Shrek Trzeci w 2007 roku zarobił na starcie świetne 121,6 mln $.

Druga premiera weekendu – komedia pt. MacGruber według prognoz zanotowała sporą porażkę. W przewidywaniach na piątek wskazuje się, iż produkcja ta zarobiła 1,6 mln $, a więc w ciągu weekendu obraz ten powinien zarobić około 4,5 – 5,0 mln $. To może być kolejna wielka porażka studia Universal. Warto zauważyć, iż w tym roku studio to straciło na takich filmach jak: Green Zone, Robin Hood i Wilkołak.

I na koniec jeszcze słów kilka o filmach Iron Man 2 i Robin Hood. Ten pierwszy powinien zarobić w weekend około 29 mln $ (w piątek zarobił 7,7 mln $). Produkcja Ridleya Scotta zarobiła w piątek około 5,5 mln $, to zaś powinno spowodować, iż w ciągu weekendu wpływy wyniosą niecałe 20 mln $.

Zapraszamy do poniedziałkowego rankingu Box Office.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…