Spotkanie z Shigeru Umebayashim 0

20 maja o godzinie 14:00 w Cafe Bunkier odbyło się w ramach 3. Festiwalu Muzyki Filmowej spotkanie z uznanym japońskim kompozytorem Shigeru Umebayashim. Jeśli ktoś nie kojarzy nazwiska, na pewno zna filmy do jakich komponował muzykę – Cesarzowa, Nieustraszony, Dom Latających Sztyletów czy 2046.

Shigeru Umebayashi i jego tłumaczka

Umebayashi na spotkanie okazał się człowiekiem otwartym, który z lekkością i humorem odpowiadał na wszystkie pytania fanów.

Atmosfera spotkania z uznanym twórcą była bardzo pozytywna i luźna. Mogliśmy się dowiedzieć o tajnikach współpracy z Wong Kar Waiem przy Spragnionych Miłości czy 2046, a także o komponowaniu dla Zhanga Yimou w Domu Latających Sztyletów i Cesarzowej. Umebayashi także opowiadał o swoich początkach, kiedy był basistą w rockowym zespole, który towarzyszył Ericowi Claptonowi podczas tournee po Japonii.

To wszystko i kilka innych ciekawostek w poniższej relacji wideo.

Spotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z UmebayashimSpotkanie z Umebayashim

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…