"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Powstanie ekranizacja Mass Effect 0

Studio Legendary Pictures oficjalnie już zajmie się produkcją filmu, który powstanie w oparciu o grę komputerową pt. Mass Effect. Aktualnie rozpoczęto proces poszukiwania scenarzysty, który miałby napisać skrypt. Głównym kandydatem do tej roli jest Mark Protosevich, który niedawno ukończył skrypt do filmu Thor.

Logo studia Legendary Pictures

Mass Effect to fabularna gra akcji stworzona przez BioWare na konsolę Xbox 360 i platformę PC, która jest pierwszą częścią planowanej trylogii. Premiera nastąpiła 23 listopada 2007.
Akcja rozgrywa się w roku 2183, kiedy to ludzie, po odkryciu na Marsie szczątków dawnej potężnej cywilizacji Protean, dokonali ogromnego skoku rozwojowego i mogli dołączyć do galaktycznej wspólnoty inteligentnych ras. Komandor Shepard za swoje zasługi otrzymuje możliwość wstąpienia do elitarnego oddziału Widm, strażników ładu i pokoju w Galaktyce. Dzięki tej nominacji ludzie mogą zacząć być postrzegani jako liczący się gracze na międzygwiezdnej scenie. W trakcie wykonywania misji testującej predyspozycje Sheparda załoga statku SSV Normandia odkrywa, że byłe Widmo, turianin imieniem Saren, rozpoczyna krwawą kampanię przeciw rasie ludzkiej i tylko młody komandor i jego doborowa załoga mogą przeszkodzić mu w realizacji planów. Jednak po dłuższej rozgrywce okazuje się, że to nie Saren jest wrogiem, lecz inteligentne maszyny zwane 'Żniwiarzami'.

Studio Legendary Pictures znane jest z produkcji filmu Mroczny Rycerz.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

q23

Bardzo dobra to wiadomość. Mass Effect posiada niesamowity klimat, jest jedną z moich ulubionych gier. Miejmy nadzieję że film nie straci klimatu!

Proszę czekać…