"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Umiarkowany start sequela 1

W dniu wczorajszym na ekranach amerykańskich kina pojawiła się produkcja pt. Seks w wielkim mieście 2. Obraz, który najprawdopodobniej zostanie liderem weekendowego Box Office zarobiła w czwartek "jedynie" 14,2 mln $. To nieco poniżej oczekiwań producentów, którzy liczyli na 15 lub nawet 19 mln $.

Kadr z filmu Seks w wielkim mieście 2 (2010)

Według oficjalnych danych produkcja Seks w wielkim mieście 2 zarobiła w dniu wczorajszym 14,2 mln $. To poniżej oczekiwań producentów, którzy liczyli na lepszy debiut. Teraz wszyscy zapewne zastanawiają się, kto zwycięży w piątek. Tym bardziej, iż tej produkcji przeznaczonej dla kobiet doszła konkurencja w postaci Księcia Persji: Piaski czasu.

Drugą część ekranizacji słynnego serialu od dzisiaj można oglądać także w naszych kinach.

Zapraszamy do poniedziałkowego wydania Box Office USA.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Quagmire 2010-05-29

Ja wiem czy tak umiarkowanie? Moim zdaniem co najmniej dobrze. To raczej producenci zakładali jakieś liczby z kosmosu. Wprawdzie raczej rzadko mamy premierę w czwartek, ale jest to 6 czwartkowe otwarcie w historii.
Warto zobaczyć jakie filmy wyprzedzają "Seks": Marley i ja (widać, że święta były), Indiana Jones 4, Atak klonów, Matrix 2 i Zemsta Sithów, a więc oprócz Marleya prawdziwe lokomotywy.
Wygląda jednak na to, że dobry czwartek to wszystko na co stać ten film, pierwsze doniesienia z piątku mówią o 11-13 mln$. Zapowiada się też na dużą klapę Księcia Persji, zaledwie 8 mln$ w piątek.

Proszę czekać…