"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Szok: Del Toro kończy z Hobbitami 5

Mamy złą wiadomość dla wszystkich fanów powieści J.R.R. Tolkiena. Otóż z reżyserią filmu Hobbit pożegnał się Guillermo del Toro. Przyznał on jednak, iż pozostanie jednym ze scenarzystów tego obrazu, tak by nie czuć, że dwa poprzednie lata poszły na marne. Teraz twórcy szukają nowego reżysera.

Reżyser Guillermo del Toro

Niestety informacje tę potwierdził główny producent obrazu – Peter Jackson. A to wszystko za sprawą studia MGM, które jest w zawieszeniu (nie wiadomo czy upadnie czy zostanie kupione) i wstrzymało pracę nad wszystkimi projektami. W specjalnym oświadczeniu del Toro powiedział:

W świetle bieżących opóźnień w realizacji filmu Hobbit muszę podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu. Po niemal dwóch latach życia, oddychania i zaangażowania się w ten projekt muszę z wielkim żalem pożegnać się z reżyserią tego obrazu.

Zrozumienia do całej sytuacji nie krył Peter Jackson, który powiedział:

Jesteśmy bardzo smutni, gdy wiemy, iż z tej produkcji odchodzi del Toro, ale zachował się bardzo przyzwoicie i w pełni rozumiemy jego decyzję. Niestety ciągłe przesunięcia w terminie realizacji zdjęć to nie jest coś, co nastraja optymistycznie. Tym bardziej, iż proces produkcji mógłby naruszyć inne długoterminowe kontrakty tego reżysera.

Wciąż nie wiadomo czy zdjęcia do Hobbita ruszą w tym roku. Według nieoficjalnych informacji kolejny już raz zostaną przełożone. Data premiery pierwszej części (z dwóch planowanych filmów) to grudzień 2012 roku. Niestety, jest ona bardzo mało prawdopodobna.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Czudi

Oj, kieska wiadomość:/
Wizjonerski reżyser odpada, termin nieznany, kasy nie ma, a szansa, że aktorzy z trylogii powtórzą swe role w Hobbicie z każdym miesiącem będzie malała (mam tu na myśli tych starszych z którymi nie wiadomo jak czas się obejdzie)

Ronaldinho

Może i lepiej na tym Hobbit by wyszedł, gdyby w tych okolicznościach, to właśnie Peter Jackson przejął stery. A ta decyzja Del Toro jest też konsekwencją, że z chwilą przyjęcia Hobbita zaplanował sobie po nim od razu z pięć projektów na reżyserię i kilka do produkcji, co uniemożliwiałoby realizację Hobbita jakby ten przesunął się choćby o pół roku od ostatniej daty premiery.
Jeśli nie Peter Jackson, to można jeszcze powrócić do pomysłu z Samem Raimi, jak ten Warcrafta skończy – będzie można zobaczyć w jakiej jest w formie jeśli chodzi o czyste fantasy.

Bialy_Pielgrzym

Teraz to już tylko i wyłącznie Peter Jackson! Nieważne kiedy, byle tylko on!

JohnnyDepp

byle nie mcg albo inny oszołom od teledysków !!

Quagmire

No i po Hobbicie.

Proszę czekać…