Szok: Del Toro kończy z Hobbitami

Reżyser Guillermo del Toro

Mamy złą wiadomość dla wszystkich fanów powieści J.R.R. Tolkiena. Otóż z reżyserią filmu Hobbit pożegnał się Guillermo del Toro. Przyznał on jednak, iż pozostanie jednym ze scenarzystów tego obrazu, tak by nie czuć, że dwa poprzednie lata poszły na marne. Teraz twórcy szukają nowego reżysera.

Niestety informacje tę potwierdził główny producent obrazu – Peter Jackson. A to wszystko za sprawą studia MGM, które jest w zawieszeniu (nie wiadomo czy upadnie czy zostanie kupione) i wstrzymało pracę nad wszystkimi projektami. W specjalnym oświadczeniu del Toro powiedział:

W świetle bieżących opóźnień w realizacji filmu Hobbit muszę podjąć najtrudniejszą decyzję w swoim życiu. Po niemal dwóch latach życia, oddychania i zaangażowania się w ten projekt muszę z wielkim żalem pożegnać się z reżyserią tego obrazu.

Zrozumienia do całej sytuacji nie krył Peter Jackson, który powiedział:

Jesteśmy bardzo smutni, gdy wiemy, iż z tej produkcji odchodzi del Toro, ale zachował się bardzo przyzwoicie i w pełni rozumiemy jego decyzję. Niestety ciągłe przesunięcia w terminie realizacji zdjęć to nie jest coś, co nastraja optymistycznie. Tym bardziej, iż proces produkcji mógłby naruszyć inne długoterminowe kontrakty tego reżysera.

Wciąż nie wiadomo czy zdjęcia do Hobbita ruszą w tym roku. Według nieoficjalnych informacji kolejny już raz zostaną przełożone. Data premiery pierwszej części (z dwóch planowanych filmów) to grudzień 2012 roku. Niestety, jest ona bardzo mało prawdopodobna.

Źrodło: www.comingsoon.net


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux