Kto reżyserem Hobbita?

Hobbit

Po tym jak oficjalnie wczoraj z reżyserii filmu Hobbit zrezygnował Guillermo Del Toro pojawiło się szereg spekulacji, które mają na celu wyjaśnienie kto teraz zajmie się wyreżyserowaniem tego obrazu. Oczywiście głównym kandydatem jest Peter Jackson jednak prócz niego pojawiają się takie nazwiska jak: Raimi, Blomkamp i Wright.

Głównym kandydatem do reżyserii Hobbita jest oczywiście Peter Jackson, ten jednak chciałby tym razem zająć się tylko produkcją tego obrazu. Co prawda w dniu wczorajszym przyznał, iż jest gotowy wyreżyserować film, ale pod warunkiem iż nie znajdzie się odpowiednia osoba na to stanowisko. Dlatego obstawiamy, iż raczej będzie to ktoś inny.

Najbardziej prawdopodobnym kandydatem wydaje się Sam Raimi (Spider-Man 3, Wrota do piekieł), który po konflikcie ze studiem Sony ma dosyć wolnego czasu. Aktualnie zajmuje się jedynie produkcją filmu Ksiądz, ale znając realia Hollywood spokojnie poradziłby sobie z reżyserią tej produkcji.

Wśród kandydatów wymienia się także Neilla Blomkampa (Dystrykt 9) – młodego twórcę, którego odkrył sam Peter Jackson, problem w tym, iż ten artysta nie ma doświadczenia z wysokobudżetową produkcją, więc prawdopodobnie ryzyko byłoby zbyt duże. Do tego reżyser ten planuje realizację sequela.

Ciekawostką jest wymienianie w roli potencjalnego reżysera Joe Wrighta (Solista, Pokuta), który de facto nie ma doświadczenia w pracy przy filmach science- fiction. Jednak według plotkarskich magazynów z USA jest on zainteresowany pracą, nad Hobbitem.

Jak będzie przekonamy się prawdopodobnie jeszcze w te wakacje. Nie pozostaje nam nic innego niż czekać. Zachęcamy przy tym was do zgłaszania swoich propozycji na reżysera Hobbita.

Źrodło: www.slashfilm.com


Michał
"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux