"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Kto reżyserem Hobbita? 2

Po tym jak oficjalnie wczoraj z reżyserii filmu Hobbit zrezygnował Guillermo Del Toro pojawiło się szereg spekulacji, które mają na celu wyjaśnienie kto teraz zajmie się wyreżyserowaniem tego obrazu. Oczywiście głównym kandydatem jest Peter Jackson jednak prócz niego pojawiają się takie nazwiska jak: Raimi, Blomkamp i Wright.

Hobbit

Głównym kandydatem do reżyserii Hobbita jest oczywiście Peter Jackson, ten jednak chciałby tym razem zająć się tylko produkcją tego obrazu. Co prawda w dniu wczorajszym przyznał, iż jest gotowy wyreżyserować film, ale pod warunkiem iż nie znajdzie się odpowiednia osoba na to stanowisko. Dlatego obstawiamy, iż raczej będzie to ktoś inny.

Najbardziej prawdopodobnym kandydatem wydaje się Sam Raimi (Spider-Man 3, Wrota do piekieł), który po konflikcie ze studiem Sony ma dosyć wolnego czasu. Aktualnie zajmuje się jedynie produkcją filmu Ksiądz, ale znając realia Hollywood spokojnie poradziłby sobie z reżyserią tej produkcji.

Wśród kandydatów wymienia się także Neilla Blomkampa (Dystrykt 9) – młodego twórcę, którego odkrył sam Peter Jackson, problem w tym, iż ten artysta nie ma doświadczenia z wysokobudżetową produkcją, więc prawdopodobnie ryzyko byłoby zbyt duże. Do tego reżyser ten planuje realizację sequela.

Ciekawostką jest wymienianie w roli potencjalnego reżysera Joe Wrighta (Solista, Pokuta), który de facto nie ma doświadczenia w pracy przy filmach science- fiction. Jednak według plotkarskich magazynów z USA jest on zainteresowany pracą, nad Hobbitem.

Jak będzie przekonamy się prawdopodobnie jeszcze w te wakacje. Nie pozostaje nam nic innego niż czekać. Zachęcamy przy tym was do zgłaszania swoich propozycji na reżysera Hobbita.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 5

Quagmire

Warcrafta robi Legendary Pictures a nie Sony, więc nie będzie problemu. Kolejny raz przeniesiono premierę tego filmu, tym razem na 2013 rok, i to na pewno koliduje z Hobbitem.

Michal_Dajer

Mi mimo wszystko wydaje się, iż projekt powstanie. Zbyt dużo pracy i pieniędzy włożono, żeby projekt odstawić na półkę.
Jeśli już ktoś inny miałby zająć się reżyserią to chyba wolałbym by był to Sam Raimi. Podobno nie bardzo pali się do pracy ze studiem Sony więc Warcraft może nie powstać. A Hobbit z jego udziałem to mogłoby być coś.

Quagmire

Zgadzam się, to już śmierć Hobbita, zresztą Raimi będzie zajęty na planie Warcrafta i No Man’s Land, chyba, że później.
Raimi i Jackson- Armia Ciemności i Martwica Mózgu, cóż za piękna byłaby to współpraca… Szkoda, że już raczej nic nie zostało z tego Jacksona sprzed 18 lat.

Adam_Siennica

Moim zdaniem po odejściu Del Toro, projekt w ogóle nie powstanie. Peter Jackson na pewno go nie wyreżyseruje, bo niebawem zacznie pracę nad drugą częścią Tintina i nie rzuci wszystkiego ot tak. Projekt niestety umrze :(

Bialy_Pielgrzym

Tylko i wyłącznie Peter Jackson. Żaden z w/w reżyserów nie ma odpowiedniego stylu, by nakręcić ten obraz. Fakt Del Toro był najlepszy z nich wszystkich, ale tylko wtedy gdyby Jackson miał nie rezyserować, teraz to tylko ON musi go nakręcić.

Proszę czekać…