Bitwa Warszawska 1920 w 3D! 2

Jerzy Hoffman, legendarny twórca Trylogii, znów uraczy polskich widzów kostiumowym widowiskiem. Reżyser stworzy superprodukcję wojenną pt. Bitwa Warszawska 1920. Obraz powstanie w technologii 3D!

Jerzy Hoffman

Główne role w filmie zagrają: Borys Szyc, Natasza Urbańska i Daniel Olbrychski.

Hoffman zapowiada, że obraz nie będzie w pełni zgodny z historią – nie ma być to podręcznik dla szkół.

Niech znawcy tematu nie szukają w tym filmie podziału na fronty, nazw formacji, nazwisk dowódców i pełnej chronologii wydarzeń. Ważne jest napięcie, temperatura uczuć, charaktery i postawy ludzkie.

Bohaterami filmu będzie młode małżeństwo – komunizujący żołnierz, Jan (Szyc) i Ola (Urbańska), aktorka stołecznego teatru rewiowego. Z ich perspektywy będziemy świadkami jednej z najbardziej przełomowych bitew w historii świata. Bitwa warszawska jest to wydarzenie, w którym Polakom pod wodzą marszałka Piłsudskiego (Olbrychski) udało się pokonać bolszewików i jednocześnie ocalić Europę przed rewolucją komunistyczną. Warto zaznaczyć, że jest to jedyny konflikt od XVII wieku, który Polska wygrała samodzielnie.

Hoffmanowi i producentom zależy, aby film spodobał się dzisiejszej publiczności, w tym również młodszym widzom wychowanym na chociażby Szeregowcu Ryanie. Sekwencje batalistyczne mają być widowiskowe i nakręcone w technologii 3D. Na pewno udział naszego słynnego operatora, Sławomira Idziaka (Helikopter w ogniu, Harry Potter i Książę Półkrwi) jest gwarancją wysokiej jakości wizualnej obrazu. Będzie to jego pierwszy film od 20 lat w ojczyźnie. Za muzykę odpowiadać będzie Krzesimir Dębski, którego partytura do Ogniem i Mieczem Hoffmana do dziś zbiera bardzo pochlebne recenzje. Za scenografię odpowie Andrzej Haliński.

Zdjęcia mają rozpocząć się 28 czerwca. Budżet filmu na tę chwilę szacuje się na 20 milionów złotych.

Premiera zaplanowana jest na 19 września 2011 roku.

Co o tym myślicie? Dużo krajów ostatnio robi wielkie kostiumowe widowiska, które stają się kasowymi hitami. Chyba Bitwa Warszawska może napawać polskiego widza optymizmem. W końcu to nie kolejna komedia romantyczna…

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 10

Marcin_Moszyk

O, zmawiacie się na minusy. Zuch dzieciaczki :>

3D ciekawy pomysł na przestawienie historii. No właśnie jak sam pan Hoffman mówi, nie będzie to film historyczny "Niech znawcy tematu nie szukają w tym filmie podziału na fronty, nazw formacji, nazwisk dowódców i pełnej chronologii wydarzeń…" a szkoda. Mnie osobiście brakuje widowiska, w którym w końcu ktoś pokaże triumf polskiego oręża. Większość filmów wojennych to historie o martyrologii, męczeństwie, bohaterskiej klęsce. Praktycznie nie ma filmu, który by pokazał, że potrafimy wygrywać. Bitwa Warszawska to genialny materiał na taki film. Może kiedyś.

Choć liczę na sceny batalistyczne.

Michal_Dajer

Widzę, że wyszła niezła kłótnia :).
Z mojej strony mogę powiedzieć, iż z przyjemnością obejrzę pierwszą polską produkcję nakręconą w trójwymiarze. Mam nadzieje, że połączona dobra jakość techniczna z fabułą.
Dla rozładowania atmosfery pragnę przypomnieć, iż każdy ma inny gust i moim zdaniem nie ma sensu kłócić się o to czy Rewers lub Dom Zły to dobre produkcje czy nie. Jedni uważają, że tak, inni że nie. Tacy już jesteśmy, że podobają się ludziom inne rzeczy.

JohnnyDepp

Jestem ZA !! Genialny pomysł a Hoffman to najlpeszy rezyser bo Wajda to ssie

Marcin_Moszyk

Oj mówiłeś, mówiłeś. Nie bez powodu zapadło mi to w pamięci. Tak jak stwierdzenia, nie lubię Wajdy, bo nie lubię. Dom Zły wg Ciebie był dobry, bo był dobry. Rewers był dobry od strony technicznej, bo był dobry. Nigdy nie ma: dlaczego i na jakiej podstawie tak sądzisz.
Owszem, jestem młody i z pewnością wiele filmów, które widzieć powinienem nadal na mnie czeka. Nic straconego, jeszcze trochę czasu mam przed sobą, a i tak uważam, że obecnie mam już dosyć spore obycie, jak na kogoś, bez konkretnego wykształcenia (jeszcze) w tej dziedzinie.
Lubię Cię Adamie i zawsze lubiłem. Ale czytając te bezsensowne komentarze i newsy pisane na kolanie, załącza mi się taki agresor i jakoś muszę go rozładować. Poza tym, śmiesznie się z Tobą kłóci, bo zawsze powołujesz się na to, że jesteś starszy = lepszy, piszesz lepiej = bo jesteś starszy, widziałeś więcej i Twoja opinia jest bardziej znacząca = bo jesteś starszy.
I trudno mi uważać, że lubisz kino ambitne, skoro każda produkcja, która według mnie zasługuje na takowe miano, jest przez Ciebie krytykowana. Ciągle tylko 'ooo ale mega, nowy Iron Man'. Nie zrozum mnie źle, też lubię popatrzeć na jakieś amerykańskie bajeczki, ale nie tylko tym żyje człowiek, który mówi, że kino to jego hobby itp.
Nah, nie ma się co kłócić. I tak wiesz swoje ;P

Proszę czekać…