"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Sam Raimi w krainie Oz 0

Według nieoficjalnych informacji Sam Raimi otrzymał propozycję wyreżyserowania filmu pt. Oz, the Great and Powerful. To już kolejne znane nazwisko związane z tą produkcją. Przypomnijmy, iż w głównej roli wystąpić ma Robert Downey Jr. Całość powstanie dla studia Walt Disney Pictures a planowana data premiery to koniec 2012 roku.

Reżyser Sam Raimi

Informacja o tym, iż propozycję reżyserii otrzymał właśnie Raimi pojawiła się w mediach dzisiaj rano. Poniekąd potwierdziło ją studio Disney, które nie chciało jednak powiedzieć, kiedy to się stało. Wiemy, iż reżyser ma trochę wolnego czasu, od kiedy studio Sony postanowiło nie kontynuować z nim współpracy przy filmie Spider-Man.

Skrypt został napisany w oparciu o książki, których autorem jest L. Frank Baum. Fabuła ma się skupiać na przedstawieniu losów tego niezwykłego człowieka, dowiemy się więcej na temat jego pochodzenia a także jak to się właściwie stało, iż został władcą krainy Oz.

Czarnoksiężnik z Oz to żaden potężny czarownik, tak naprawdę to były pracownik cyrku, brzuchomówca i specjalista od balonów. Kiedy skłócony z dyrektorem cyrku wznosi się na specjalnie skonstruowanych balonach trafia do tajemniczej krainy Oz. Tam został wzięty przez jej mieszkańców za potężnego czarnoksiężnika. Bojąc się go mieszkańcy postanowili zrobić go władcą. Następnie kazał wybudować Szmaragdowy Gród i nosić zielone okulary, dzięki którym zwyczajne miasto wydaje się być całe zielone. Sam zaś postanowił zamieszkać w pałacu, do którego nikt nie miał wstępu. W ten sposób chciał uniemożliwić mieszkańcom odkrycie, iż jest tylko zwykłym człowiekiem.

Źrodło: www.comingsoon.net

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Young_Caesar

czyli Raimi nie weźmie sie za Hobbita;]

Proszę czekać…