"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

To koniec Harrego Pottera 0

W sobotę (12 czerwca br.) zakończyło się kręcenie zdjęć do filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci. Oznacza to, iż ekipa filmowa nie wejdzie już nigdy na plan zdjęciowy projektu, w którym główną rolę odgrywałby młody czarodziej Harry Potter. To koniec pewnej ery – uważają niektórzy.

Kadr z filmu Harry Potter i Książę Półkrwi (2009)

Miniona sobota była ostatnim dniem zdjęciowym podczas kręcono materiały do filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci. Teraz rozpocznie się obróbka filmu w studiu. Jednak w tym nie bierze udziału ekipa aktora.

Filmowa przygoda z Harrym Potterem rozpoczęła się w 1999 roku, kiedy to autorka powieści J.K. Rowling postanowiła sprzedać prawa do ekranizacji powieści studiu Warner Bros. Dotychczas powstało 6 filmów, które w samych tylko Stanach przyniosły blisko 1,7 mld $ dochodów.

Harry Potter i Insygnia Śmierci podzielono na dwie części. Obydwie reżyseruje David Yates i obydwie najprawdopodobniej wyświetlane będą w wersji 3D. Premiera pierwszego z nich będzie miała miejsce 19 listopada br.

Źrodło: www.slashfilm.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 8

J777

Ja kocham saGĘ O Harrym Potterze. Wychowałem się na tych książkach. Pamiętam jak mama mi je czytała. Miałem chyba 4 lata. Hogwart itd. to wszystko to było spełnienie dziecięcych marzeń naprawdę zawodzę się na ludziach, którzy nie rozumieją czym jest "magia" książek i filmów o przygodach młodego czarodzieja.
Szkoda że to wszystko zmierza ku końcowi :(

The

"Pewnej ery" żenada ! Fajnie było sobie to włączyć i czasami się zdrowo pośmiać z Daniela , ale ten film nie przejdzie do historii dlatego że jest taki świetny ale dlatego że miliony fanów potrafiło koczować pod księgarniami żeby przeczytać tą naprawde zarówno pod względem fabuły jak i stylu przeciętną książkę.

Adam_Siennica

No moje czasy młodości to oglądania Gwiezdnych Wojen i czytanie książek związanych z Sagą do późna w nocy :) HP nigdy mi nie robiło, ostatnie filmy były rozczarowujące, lecz na pewno obejrzę. Koniec ERY, czekamy na kolejną ;)

Elros

ojej, ludzie co Wy gadacie? nie wierzę, że tu taka znieczulica na tę serię, oczywiście na HP. Nie czytaliście nigdy książek, nie dorastaliście nigdy z ulubionym tomem pod pachą, bądź ukrywając się z nimi pod kołdrą z latarką w ręku do późnej nocy? Dla mnie to na przykład moment znaczący.. w tym roku minie 10 lat od kiedy zacząłem przygodę z tymi książkami. Jestem już co prawda dorosły, spotykam się z rzeczami o stokroć ważniejszymi od tych książek i filmów, ale zawsze pozostanie sentyment i jakieś emocje z tym związane. Teraz na szczęście zadebiutuje Narnia pełną parą, również książkowa wersja mi nie obca, na zimę wchodzi dopiero 3 tom do kin.. tomów ogółem jest 7. Magia fantasy nigdy się nie skończy, choćby na tym powyższym przykładzie, jakim jest saga Zmierzch wymierzona głównie w nastolatki. Zresztą tam gadanie ;) i tak każdy z Was przetrząśnie kina jeszcze w dni premiery na każdy z w/w filmów, możliwe, że pod błahym pretekstem. ;d
Za parę lat pewnie powstanie amerykański remake wszystkiego…

Adam_Siennica

W sumie obojętne mi. Dobrze, że już koniec, ale tak naprawdę będę się cieszyć przy zakończeniu ERY ZMIERZCHU… :P

Proszę czekać…